Կհրապարակվի փաստաբան Կրոմվել Գրիգորյանն ընդդեմ ՓՊ-ի գործով որոշումը 02/06/2013   22:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանը՝ դատավոր Էդիկ Ավետիսյանի նախագահությամբ, փետրվարի 21-ին  կհրապարակի փաստաբան Կրոմվել Գրիգորյանն ընդդեմ ՀՀ Փաստաբանների պալատի խորհրդի  գործով որոշումը:
Փաստաբանը հայցադիմում է ներկայացրել` վիճարկելով  ՀՀ Փաստաբանների պալատի խորհրդի 17.01.2012թ. նիստի  որոշումը և պահանջում  անվավեր ճանաչել այն: Այդ որոշմամբ Խորհուրդը կարգապահական տույժի՝ նկատողության էր ենթարկել փաստաբանին՝ նրա վստահորդի հակառակորդի դիմումի հիման վրա:
«Փաստինֆո» գործակալության թղթակցի հետ զրույցում Կ.Գրիգորյանը տարակուսանք հայտնեց, որ 3 անգամ դիմումը մերժվել էր՝ անհիմն լինելու պատճառով, իսկ 4-րդ անգամ հարուցվել էր կարգապահական վարույթ, և փաստաբանը ենթարկվել էր կարգապահական տույժի:

Решение по делу Кромвель Григорян против Палаты адвокатов огласят через две недели 02/07/2013   10:44  |  Лента новостей
21 февраля суд административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Эдика Аветисяна огласит решение по делу Кромвель Григорян против Совета Палаты адвокатов.
Адвокат подал иск, оспаривая решение Совета Палаты адвокатов от 17.01.2012г. и требуя признать его недействительным. По данному решению Совет подверг адвоката дисциплинарному взысканию на основании заявления оппонента его доверенного лица.
В беседе с корреспондентом “Фактинфо”, К. Григорян выразил недоумение по поводу того, что заявление трижды было отклонено ввиду его безосновательности, а в четвертый раз было возбуждено дисциплинарное производство, и адвокат был подвергнут дисциплинарному взысканию.