Անդրիաս Ղուկասյանի զարկերակային ճնշումը կարգավորվել է 02/07/2013 16:22 | Ընտրական իրավունք
Արդեն 18 օր է, ինչ ՀՀ նախագահի թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանը հայտարարել է անժամկետ հացադուլ՝ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի շենքի առջև: Վերջինս առողջական վիճակը երեկվանից սկսած վատացել է՝ գրանցելով զարկերակային ճնշման անկում և որոշակի թուլություն։
«Pastinfo.am»-ի թղթակցի հետ զրույցում նախագահի թեկնածուն նշեց, որ այս պահին իրեն լավ է զգում և որ զարկերակային ճնշումը կարգավորվել է:
Շտապօգնություն ՓԲԸ-ի տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանն էլ ասաց, որ զարկերակային ճնշումը 90-60 է, իհարկե որոշակի գանգատներ կան, բայց այս պահի դրությամբ նախագահի թեկնածուի առողջական վիճակը կայուն է:
Նշենք, որ Անդրիաս Ղուկասյանն ավելի վաղ մեզ հետ զրույցում հացադուլը համարել էր պայքարի այն ձևը, որն այս քաղաքական իրադրության մեջ ամենագործնականն է՝ ասելով, որ ընտրություններին պետության դիրքորոշումը պետք է չեզոք լինի:

Андриас Гукасян пошел на поправку 02/07/2013   16:52  |  Избирательное право
Уже 18 дней, как кандидат на пост президента Андриас Гукасян объявил о бессрочной голодовке. Состояние его здоровья со вчерашнего дня ухудшилось. Медики диагностировали у него пониженное артериальное давление и слабость.
В беседе с корреспондентом «Pastinfo.am» кандидат в президенты отметил, что  в данный момент он себя хорошо чувствует и что артериальное давление нормализовалось.
Директор ЗАО “Скорая помощь” Тагуи Степанян констатировала, что состояние здоровья кандидата в президенты А. Гукасяна в данный момент стабильное. Артериальное давление – 90-60.
Отметим, что А. Гукасян ранее заявлял, что этот способ борьбы в сложившихся реалиях наиболее эффективный и действенный и что государство должно занимать нейтральную позицию на выборах.