Անտառից ապօրինի 2 ծառ է հատել 02/04/2013 11:27 | ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 3-ին, ժամը 22.00-ին, անհայտ քաղաքացուց ոստիկանության Գուգարքի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ Դեբեդ գյուղի հարակից անտառից դեպի գյուղ է ընթանում փայտանյութով բեռնված առանց պետհամարանիշի «ԶԻԼ-157» մակնիշի ավտոմեքենա:
Մեկնած օպերատիվ խումբը Դեբեդ գյուղում ստուգման է ենթարկել 1984 թ. ծնված Արթուր Ն.-ի «ԶԻԼ-157» մակնիշի ավտոմեքենան, որի բեռնախցում հայտնաբերվել է մոտ 5 խմ փայտանյութ, ինչի համար վարորդը չի ներկայացրել համապատասխան փաստաթուղթ և հայտարարել է, որ փայտանյութը նույն օրը, ժամը 15.00-ից 18.00-ն ընկած ժամանակահատվածում, պատրաստել է ինքը` Դեբեդ գյուղի հարակից անտառից բենզասղոցով ապօրինի հատելով 2 ծառ:

В Лори с поличным поймали лесного вора 02/04/2013   11:58  |  Лента новостей
3 февраля в районе 22.00 от неизвестного в отделение полиции Гугарка поступил сигнал о том, что из прилегающего к селу Дебет леса в сторону села направляется груженный древесиной автомобиль марки “ЗИЛ -157” без госномеров.
Выехавшая на место оперативная группа в селе Дебет обыскала грузовик марки “ЗИЛ 157”, принадлежащий Артуру Н. 1984 года рождения, в кузове которого обнаружила 5 куб.м древесины, на которые у водителя не оказалось соответствующих документов. Сам водитель заявил, что древесину он получил, срубив 2 дерева из прилегающего к селу Дебет леса.