Րաֆֆի Հովհաննիսյանը և Հրանտ Բագրատյանը այցելել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն 02/01/2013 01:14 | ԼՐԱՀՈՍ
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն են այցելել նաև ՀՀ Նախագահի թեկնածուներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը և Հրանտ Բագրատյանը, քաղաքական-հասարակական այլ գործիչներ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը հիվանդանոցից, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հիվանդանոց է այցելել կնոջ հետ եւ նրանց թույլ է տրվել մտնել վերակենդանացման բաժանմունք, որտեղ գտնվում է Պարույր Հայրիկյանը:
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում են գտնվում ՀՀ վարչապետը, ոստիկանապետը, առողջապահության նախարարը, Աժ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Նախնական տեղեկություններով Պարույր Հայրիկյանի վրա զինված հարձակում է կատարվել հունվարի 31-ին` ուշ երեկոյան, իր տան շքամուտքի մոտ: Ոստիկանությունում ահազանգը ստացվել է ժամը 23:30-ի սահմաններում: Հրազենային վնասվածքով Հայրիկյանը տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն:
Դեպքի վայրում ներկայումս աշխատում է ոստիկանության օպերատիվ-քննչական խումբը` ՀՀ ոստիկանապետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանի գլխավորությամբ:

Кандидаты в президенты Р. Ованнисян и Г. Багратян прибыли в медцентр, куда был доставлен Паруйр Айрикян 02/01/2013 01:32 | Лента новостей
В медцентр “Св. Григор Лусаворич” прибыли также кандидаты в президенты Раффи Ованнисян и Грант Багратян и другие политические и общественные деятели. Как сообщили корреспонденту “Фактинфо”в медцентре, Раффи Ованнисяну позволили войти в реанимационную, где в настоящее время находится Паруйр Айрикян.
В медцентре “Св. Григор Лусаворич” находятся также премьер-министр Армении, начальник Полиции, министр здравоохранения, вице-спикер Эдуард Шармазанов.
По предварительным данным, вооруженное нападение на П. Айрикяна было совершено поздно вечером 31 января, прямо возле парадного подъезда его дома. Тревожный сигнал в Полицию поступил в районе 23.30. С телесными повреждениями он был доставлен в медцентр “Св. Григор Лусаворич”.
На месте происшествия в настоящее время работает оперативно-следственная группа Полиции во главе с первым заместителем начальника Полиции Унаном Погосяном.