Պ.Հայրիկյանի վիրահատությունն ավարտվել է 02/01/2013 12:31 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախօրեին զինված հարձակումից տուժած ՀՀ նախագահի թեկնածու, ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանի վիրահատությունն ավարտվել է: Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին հայտնեց թեկնածուի դուստրը՝ Նարե Հայրիկյանը:
Նա լրագրողներին պատմեց նաև, որ նախորդ օրը երեկոյան տան պատշգամբի շքամուտքից տեսել է, որ հայրը տանը մոտենալիս ընկել է, հարևաններից մեկն էլ սև դիմակով մարդ է նկատել:
ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր, Հայաստանի Քրիստոնեա-դեմոկրատական միության նախագահ Խոսրով Հարությունյանը տեղի ունեցածը որակեց որպես հարված պետականությանը և ժողովրդավարությանը: «Չգիտեմ ում էր ձեռնտու՝ կամ արտաքին ուժերին է եղել ձեռնտու, հնարավոր էր, որ արտաքին ուժերին է ձեռնտու, բայց ակնհայտ է, որ ինչ-որ մեկին ձեռնտու չէր այս ընտրական հանդարտությունը»,- ասաց քաղաքական գործիչը:
Երեկ ուշ երեկոյան անհայտ անձը զինված հարձակում էր գործել տուն վերադարձող Պ.Հայրիկյանի վրա, պատճառել նրան միջին ծանրության մարմնական վնասվածք ուսագոտու շրջանում: Կարելի է ենթադրել, որ հրազենը խլացուցիչ է ունեցել, քանի որ կրակոցների ձայներ չեն լսվել: Բժիշկների հավաստիացմամբ՝ նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում:

Хосров Арутюнян: “Очевидно, что кого-то не устраивало это предвыборное затишье” 02/01/2013   12:58  |  Лента новостей
Операция пострадавшего в результате совершенного накануне вооруженного нападения кандидата в президенты Паруйра Айрикяна завершена. Об этом журналистам сообщила дочь кандидата Нарине Айрикян.
Она также рассказала журналистам, что видела из окна, как отец на подходе к дому упал. А один из соседей успел заприметить неизвестного в черной маске.
Депутат НС, председатель Христианско-демократического союза Хосров Арутюнян квалифицировал случившееся как удар по государству и демократии. “Не знаю, кому это было выгодно. Возможно, это было выгодно внешним силам, но очевидно, что кого-то не устраивало это предвыборное затишье”, - заявил политический деятель.
Вчера поздно вечером неизвестный совершил вооруженное нападение на Паруйра Айрикяна по возвращении его домой, причинив ему телесные повреждения средней тяжести. По всей видимости, огнестрельное оружие было с глушителем, поскольку звуки выстрелов никто не слышал. Врачи заверяют, что жизни Паруйра Айрикяна не угрожает опасность.
02:31 01/02/2013  |  Лента новостейГлавврач клиники: “Жизни Паруйра Айрикяна не угрожает опасность
01:32 01/02/2013  |  Лента новостейКандидаты в президенты Р. Ованнисян и Г. Багратян прибыли в медцентр, куда был доставлен Паруйр Айрикян