Ոստիկանությունն առավել աչալուրջ կլինի 02/01/2013   17:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահի թեկնածու, ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանի դեմ կատարված մահափորձից հետո ոստիկանությունն առավել աչալուրջ կլինի որպեսզի նման բաներ էլ չկրկնվեն, «Pastinfo.am»-ին տեղեկացնում են ՀՀ ոստիկանության լրատվության ծառայությունից:
Նախագահի թեկնածուների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով ոստիկանությունը կխստացնի իր կողմից իրականացվող աշխատանքները, բացի այդ օրեր առաջ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել այն մասին, որ նախընտրական շրջանում թեկնածուներն ու իրենց վստահված անձինք քարոզարշավի ընթացքում իրականացվող միջոցառումների մասին տեղեկացնեն ոստիկանությանը:
ՀՀ ոստիկանությունը ևս մեկ անգամ հայտնում է իր պատրաստակամությունը` իր լիազորությունների շրջանակներում երաշխավորելու ՀՀ Նախագահի բոլոր թեկնածուների անվտանգությունը և կոչ է անում նրանց օգտվելու այդ հնարավորությունից:
Ինչպես տեղեկացնում են ոստիկանության լրատվության ծառայությունից, ոստիկանությունը իր նախաձեռնությամբ պահպանում է թեկնածուների անվտանգությունը:
11:33 01/02/2013  |  Միջազգային լրահոսBBC-ն անդրադարձել է ՀՀ նախագահի թեկնածուի դեմ կատարված մահափորձին
11:13 01/02/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՊարույր Հայրիկյանի վիրահատությունը սկսվել է
10:48 01/02/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանություն. դեպքի վայրում հայտնաբերվել է 1 գնդակ
03:38 01/02/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊարույր Հայրիկյանի նկատմամբ մահափորձի քննությունն իրականացնում է ԱԱԾ-ն

Полиция Армения заявила о готовности обеспечить безопасность кандидатов в президенты и призвала их воспользоваться госохраной 02/01/2013   17:43  |  Лента новостей
После произошедшего с лидером объединения “Национальное самоопределение” Паруйром Айрикяном инцидента, Полиция будет бдительнее следить за происходящим вокруг, дабы исключить повторения подобных случаев. Об этом Pastinfo.am сообщили в пресс-службе Полиции РА.
Кроме того, Полиция накануне распространила заявление о том, где просила кандидатов и их доверенных лиц заблаговременно извещать о готовящихся в ходе предвыборной кампании  мероприятиях.
Полиция в очередной раз выразила готовность гарантировать в рамках своих полномочий безопасность всех кандидатов в президенты и призвала их воспользоваться предоставленной возможностью.
09:21 01/02/2013  |  Актуальная темаРасследование покушения на кандидата в президенты курирует СНБ Армении
03:11 01/02/2013  |  Лента новостейВыборы президента Армении могут быть отложены в связи с покушением на Паруйра Айрикяна