Կրակել են ՀՀ Նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի վրա (լրացված) 02/01/2013 00:01 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունվարի 31-ին` ուշ երեկոյան իր տան մուտքի մոտ կրակել են ՀՀ Նախագահի թեկնածու, ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանի վրա:
Մարմնական վնասվածքով նա տեղափոխվել է Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոն: Ինչպես հայտնում է «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնից, նախնական տեղեկություններով Պարույր Հայրիկյանը հրազենային վնասվածք է ստացել աջ ուսագոտու հատվածում:
Ներկայումս նա գտնվում է վիրահատարանում: Հիվանդանոցում են գտնվում նաև Առողջապահության նախարարն ու ոստիկանապետը: Քիչ առաջ հիվանդանոց է եկել նաև ՀՀ վարչապետը, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Բժիշկների փոխանցմամբ, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Դեպքի կապակցությամբ պաշտոնական մարմինները դեռևս հաղորդագրություն չեն տարածել: Նախնական տեղեկություններով` ոստիկանությունը ահազանգը ստացել է 23:30-ի սահմաններում:

В Армении стреляли в кандидата на пост президента П. Айрикяна 02/01/2013   00:58  |  Актуальная тема
31 января поздно вечером было совершено покушение на кандидата в президенты, председателя Объединения “Национальное самоопределение” Паруйр Айрикяна. Инцидент произошел прямо возле его дома.
С телесными повреждениями он был доставлен в медцентр “Св. Григор Лусаворич”. Как сообщили корреспонденту “Фактинфо” в медцентре “Св. Григор Лусаворич”, П. Айрикян получил огнестрельные ранения в правое и левое предплечья.
В настоящее время он находится в операционной. В больнице находятся также министр здравоохранения и начальник Полиции. Немногим ранее в медцентр прибыл премьер-министр Тигран Саргсян и вице-спикер НС Эдуард Шармазанов.
По словам врачей, жизни П. Айрикяна ничего не угрожает.
В связи с инцидентом официальные органы еще не распространили заявление. По предварительным сведениям, тревожный сигнал в Полицию поступил в районе 23.30.