Դաստիարակը ծեծել է 9-ամյա երեխային, խնամակալ պապիկը խոստանում է բարեխիղճ լինել 02/01/2013   20:53  |  Քաղաքացիական իրավունք
Խնամակալության և հոգաբարձության հանձնաժողովի աշխատակիցների կողմից տարված աշխատանքների շնորհիվ 9-ամյա Տիգրան Պապիկյանի պապիկը՝ ով հանդիսանում է  նրա խնամակալը պարտավորվել է բարեխիղճ ձևով կատարել խնամակալի իր պարտականությունները: Այդ մասին տեղեկացնում են ՄԻՊ-ի գրասենյակից: Այս պահին Տիգրանը գտնվում է ՀՕՖ-ի Երեխաների աջակցության կենտրոնում:
Իսկ Ավելի վաղ, ոստիկանության Կենտրոնական բաժնից հայտնել էին, որ փաստի կապակցությամբ ստեղծված նյութերը տարածքային ենթակայությամբ ուղարկվել են ոստիկանության Արաբկիրի բաժին, որտեղ կատարվում է հետաքննություն: Նշանակվել է նաև դատաբժշկական փորձաքննություն:
Հիշեցնենք, որ 2012թ.-ի դեկտեմբեր ամսին Տիգրանը փախել էր Երևանի երեխաների խնամքի և պաշտպանության թիվ 1 գիշերօթիկ հաստատությունից: Պաշտպանի արագ արձագանքման բաժնի աշխատակիցները երեխային գտել էին Աբովյան-Կորյուն փողոցների խաչմերուկի գետնանցումի խանութներից մեկում, որտեղ նա պատմել էր, որ գիշերօթիկի դաստիարակներից մեկը` ընկեր Լիլիթը, պարբերաբար ծեծել է նրան, այդ պատճառով նա փախել է գիշերօթիկից:

Дед-опекун 9-летнего Тиграна Папикяна обещал добросовестно исполнять свои обязанности 02/02/2013   09:16  |  Гражданское право
Благодаря проведенным сотрудниками органов опеки и попечительства работам дедушка 9-летнего Тиграна Папикяна, который является его опекуном, обязался добросовестно исполнять свои обязанности. Об этом сообщает офис омбудсмена. В настоящее время Тигран находится в Центре содействия детям Армянского фонда помощи.
Позднее из центрального отделения Полиции сообщили, что в связи с фактом подготовленные материалы направлены в отделение Полиции Арабкира, где ведется расследование. Назначена также судмедэкспертиза.
Напомним, что в декабре 2012г. Тигран убежал из  спецшколы N1 по опеке и защите детей . Сотрудники отдела быстрого реагирования омбудсмена нашли ребенка в одном из магазинов, расположенном на пересечении улиц Абовяна и Корюна, где он поведал, что одна из воспитательниц вечерней школы Лилит периодически избивала его, что и стало причиной его бегства из школы.