ԿԸՀ-ն հավատարմագրել է ևս 3 ՀԿ-ի դիտորդների 01/31/2013   11:01  |  Ընտրական իրավունք
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն հունվարի 30-ին հավատարմագրել է Հանրապետության Նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնող երեք` «Արմավիրի զարգացման կենտրոն», «Գորիսի երիտասարդական միություն», «Իրազեկ» տեղական հասարակական կազմակերպությունների  համապատասխանաբար 275, 176 և 31 դիտորդների: Այս մասին «Pastinfo.am»-ի թղթակցին հայտնեցին ԿԸՀ-ից:
Այսպիսով` այս պահին ԿԸՀ-ում հավատարմագրված են 15 տեղական և 5 միջազգային կազմակերպություններ, ինչպես նաև ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպանությունների ներկայացուցիչներ:
Ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի համաձայն, դիտորդների հավատարմագրման վերջնաժամկետը փետրվարի 8-ն է:

ЦИК зарегистрировала наблюдателей еще от 3 местных общественных организаций 01/31/2013   11:17  |  Избирательное право
Центральная избирательная комиссия 30 января для осуществления наблюдательской миссии на предстоящих 18 февраля президентских выборах аккредитовала 275, 176 и 31 наблюдателя соответственно от 3 местных общественных организаций :”Центр развития Армавира”, “Молодежное объединение Гориса” и “Иразек”.
Таким образом, в ЦИК на данный момент зарегистрированы 15 местных и 5 международных организаций, а также представители аккредитованных в Армении посольств.
Согласно расписанию основных мероприятий по подготовке и проведению выборов, крайний срок аккредитации наблюдателей – 8 февраля.
11:57 28/01/2013  |  Избирательное правоВ Армении стартуют курсы переподготовки для членов УИК
15:18 26/01/2013  |  Избирательное право“iditord” зафиксировал 6 нарушений избирательного законодательства