Զատիկյանի գործով վկան պահանջեց փաստաբան 01/31/2013   18:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի Մալաթիայի նախկին  թաղապետ  Վահան Զատիկյանի որդու՝  Սեդրակ Զատիկյանի սպանությունը պատվիրելու  գործով «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում  այսօր նախատեսված դատական նիստը տեղի չունեցավ և հետաձգվեց մինչև փետրվարի 7-ը:
Հետաձգման պատճառն այն է, որ հիմնական գործով՝  սպանություն կատարելու համար ցմահ ազատազրկման դատապարտված, իսկ այս գործով վկա  Արսեն Առուշանյանը ցանկություն հայտնեց ցուցմունքներ տալ փաստաբան Լիպարիտ Սիմոնյանի ներկայությամբ:
Հիշեցնենք, որ ներկայումս Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատարանը՝ դատավոր Տիգրան Պետրոսյանի նախագահությամբ, քննում է  Ստեփան Հակոբյանի դեմ գործը, ով  մեղադրվում է  Մալաթիայի նախկին թաղապետ Վահան Զատիկյանի որդու՝ Սեդրակ Զատիկյանի  սպանությունը կազմակերպելու մեջ:

Свидетель–пожизненник по делу об убийстве Седрака Затикяна потребовал адвоката 01/31/2013 18:52 | Лента новостей
Сегодняшнее заседание, назначенное в УИУ “Нубарашен” по делу об организации убийства сына покойного префекта округа Малатия Вагана Затикяна Седрака Затикяна, не состоялось. Заседание было перенесено на 7 февраля сего года.
Причина в том, что осужденный на пожизненное заключение по основному делу и проходящий по данному делу в качестве свидетеля Арсен Арушанян изъявил желание дать показания в присутствии адвоката Липарита Симоняна.
Напомним, что в настоящее время в суде административного района Малатия-Себастия под председательством судьи Тиграна Петросяна проходят слушания по делу Степана Акопяна, который обвиняется в организации убийства сына экс-главы административного округа Малатия Вагана Затикяна Седрака Затикяна.