Կայացել է միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը 01/30/2013 12:34 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 29-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում հանցագործությունների կանխարգելման պետական ծրագրային միջոցառումների կատարման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը, որը վարել է Հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ոստիկանության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Վլադիմիր Գասպարյանը: Այդ մասին «Pastinfo.am»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ ոստիկանությունից:
Հայաստանի Հանրապետությունում հանցագործությունների կանխարգելման պետական ծրագիրը նախատեսված էր 2008-2012 թվականների համար և իրագործվել է 5 փուլով: Նիստի ընթացքում ներկայացվել է Ծրագրի ավարտական փուլի՝ 2012 թվականի հաշվետվությունը: Նշվել է, որ չնայած ոչ բավարար ֆինանսավորմանը, Ծրագրով նախատեսված միջոցառումներն անցած տարվա ընթացքում կատարվել են 94,7 տոկոսով:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են ծրագրված 84 միջոցառումներից երկուսը չկատարելու պատճառներն ու հանգամանքները:
Վլադիմիր Գասպարյանն ամփոփելով Հանձնաժողովի աշխատանքը՝ անդրադարձել է Հանցագործությունների կանխարգելման պետական ծրագրի իրականացման աշխատանքներին և կանխանշել առաջիկա անելիքները:

В Армении состоялось заседание межведомственной комиссии по профилактике преступлений 01/30/2013   16:13  |  Лента новостей
29 января состоялось заседание Межведомственной комиссии, координирующей работы по выполнению государственных программных мероприятий по предупреждению преступлений в Республике Армения, которое вел председатель Комиссии, начальник Полиции РА Владимир Гаспарян. Об этом «Pastinfo.am» сообщили в Полиции РА.
Государственная программа профилактики преступлений была предусмотрена для 2008-2012 гг. и реализована в 5 этапов. В ходе заседания был представлен отчет о завершающем этапе программы 2012г. Было отмечено, что, несмотря на дефицит финансирования, тем не менее, запланированные программы в течение прошедшего года были реализованы на 94.7 процентов.
В ходе заседания были обсуждены причины и обстоятельства невыполнения двух из 84 запланированных программ.
Владимир Гаспарян, обобщая работу Комиссии, коснулся также работ по реализации государственной программы профилактики преступлений и наметил дальнейший план действий.