Արդարադատության նախարարն ընդդեմ նոտարի 01/30/2013   16:11  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ արդարադատության նախարարը 15.01.2013թ.-ին հայցադիմում է ներկայացրել ՀՀ վարչական դատարան՝ ընդդեմ Կենտրոն նոտարական տարածքի նոտար Ալվարդ Մելքոնյանի, «Նոտարիատի մասին» ՀՀ օրենքի 17-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ և 4-րդ կետերի հիմքով նոտար Ալվարդ Մելքոնյանին նոտարի պաշտոնից ազատելու վերաբերյալ: Այդ մասին «Pastinfo.am»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ արդարադատության նախարարությունից:
Հայցադիմումի հետ միաժամանակ հայցի ապահովման միջնորդություն է ներկայացվել վարչական դատարան՝ նոտար Ալվարդ Մելքոնյանի կողմից նոտարական գործողությունների կատարումն արգելելու վերաբերյալ, որը ՀՀ վարչական դատարանի 17.01.2013թ.-ի որոշմամբ բավարարվել է:
Նշված որոշման հիման վրա ՀՀ արդարադատության նախարարի 22.01.2013 թվականի թիվ 11-Ա հրամանով Կենտրոն նոտարական տարած­քի նոտար Ալվարդ Մելքոնյանի նոտարական գործունեությունը կասեցվել է:
Միաժամանակ ՀՀ արդարադատության նախարարի 22.01.2013 թվականի թիվ 12-Ա հրամանով Կենտրոն նոտարական տարածքի նոտար Ալվարդ Մելքոնյանի նոտարական սպասարկման լիազորությունները մինչև դատաքննության ավարտը դրվել են Կենտրոն նոտարական տարածքի նոտարներ Էմմա Շաբոյանի և Նունե Սարգսյանի վրա:

Министр юстиции подал иск на нотариуса в Административный суд 01/30/2013   16:33  |  Актуальная тема
Министр юстиции Армении подал иск против нотариуса Центрального нотариального округа Алвард Мелконян 15.01.2013г. в Административный суд РА с требованием об освобождении от занимаемой должности нотариуса Алвард Мелконян на основании пп. 3 и 4, ч. 2 ст. 17 закона РА “О нотариате”.Об этом «Pastinfo.am» сообщили в Минюсте РА.
Вместе с иском в Административный суд также было представлено ходатайство с требованием о введении запрета на нотариальную деятельность Алвард Мелконян, которое было удовлетворено в соответствии с решением от 17.01.2013г.
На основании вышеуказанного решения по указу министра юстиции N11-А от 22.01.2013 деятельность нотариуса Центрального округа Алвард Мелконян была приостановлена.
Одновременно по указу министра юстиции N12-А от 22.01.2013 полномочия нотариуса Центрального нотариального округа Алвард Мелконян по совершению нотариальных действий до завершения судебного разбирательства были возложены на нотариусов Центрального округа Эмму Шабоян и Нуне Саргсян.