Կհամաձայնի՞ Անդրիաս Ղուկասյանը Պարույր Հայրիկյանի հետ 01/25/2013   17:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Անդրիաս Ղուկասյանը չի ճանաչում ընտրությունների օրինականությունը և գտնում է, որ պետք է վերջ տալ ռեժիմի կողմից հասարակության վզին փաթաթած ֆարսին»,- ևս մեկ անգամ հստակեցնելով իրենց պահանջները, այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց Անդրիաս Ղուկասյանի շտաբի համակարգող Արմեն Գրիգորյանը:
Արմեն Գրիգորյանը նշեց նաև, որ թեկնածուն դիմել է նաև բոլոր առաջադրված թեկնածուներին, որպեսզի հրաժարվեն շինծու ընտրություններին մասնակցելուց՝ առաջարկելով միանալ քաղաքական շարժմանը, որպեսզի վերջ դրվի այդ ընտրություններին:
Վերջինիս խոսքով՝ Ղուկասյանն առաջարկում է Հայաստանի քաղաքացիներին ինքնուրույն կողմնորոշվել. «Մենք հստակ ձևակերպել ենք քաղաքական խնդիր: Քաղաքական այն կուսակցությունը, որը ճնշել է ազատ ընտրությունները և ստիպել քաղաքացիներին հնազանդվել իրավիճակին, իրավունք չունի մասնակցելու ընտրություններին: Մենք կոչ ենք անում այն քաղաքացիներին, ովքեր համաձայն են այս ձևակերպման հետ միանալ մեզ՝ այդ նպատակին հասնելու համար: Հացադուլի հասցեատերը հասարակությունն է հասարակությունը պետք է արտահայտի իր վերաբերմունքը ստեղծված իրավիճակի շուրջ»,- ասաց Արմեն Գրիգորյանը:
Ա.Ղուկասյանը պահանջում է, որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը չմասնակցի ՀՀ ընտրություններին ինչը կարող է լինել միակ պայմանը, որպեսզի ընտրություններն անցնել օրինական ճանապարհով: Միայն այդ ճանապարհով է հնարավոր ընտրություններն ազատել այն զավթած Հանրապետական կուսակցությունից:
Նշենք, որ ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանն այսօր այցելել է Անդրիաս Ղուկասյանին և տեղեկացրել եռօրյա հացադուլով նրան միանալու մտադրության մասին՝ միաժամանակ կոչ արել 3 օր հետո իր հետ միասին դադարեցնել հացադուլը։

Паруйр Айрикян намерен составить "кампанию" своему голодающему сопернику 01/25/2013 17:58 | Лента новостей
“Андреас Гукасян не признает законность выборов и находит, что нужно положить конец фарсу, навязанному народу правящим режимом. ”-еще раз конкретизировав требования кандидата заявил сегодня в ходе встречи с журналистами координатор предвыборного штаба Андреаса Гукасяна Армен Григорян.
Армен Григорян отметил также, что А. Гукасян обратился ко всем кандидатам, предложив им отказаться от участия в этой "фикции" и сплотиться вокруг политического движения, дабы положить конец этим выборам.
По словам координатора, Гукасян предлагает гражданам Армении сделать самостоятельный выбор. ”Та политическая партия, которая подавила свободные выборы и вынудила граждан смириться со сложившейся ситуации, не вправе участвовать в выборах. Мы призываем всех тех граждан, кто разделяет эту точку зрения, объединиться для достижения намеченной цели. Голодовка адресована обществу. Общество должно выразить свое отношение по поводу происходящего вокруг, - отметил Армен Григорян.
А. Гукасян требует, чтобы действующий глава государства не участвовал в выборах, что является единственным условием для проведения легитимных выборов и полагает, что только так можно освободить выборы от Республиканской партии, монополизировавшей их.
Отметим, что кандидат на пост президента П.Айрикян сегодня посетил А. Гукасяна и сообщил ему о своем намерении присоединиться к нему и начать трехдневную голодовку. Одновременно он призвал его по истечении трех дней объявить вместе с ним о прекращении голодовки.