ԿԸՀ-ն հավատարմագրել է ևս 2 ՀԿ-ի դիտորդների 01/24/2013 18:09 | Ընտրական իրավունք
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօր հավատարմագրել է Հանրապետության Նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնող երկու տեղական հասարակական կազմակերպությունների` «Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտ»-ի և «Հայաստանի Հելսինկյան կոմիտե»-ի համապատասխանաբար 67 և 103 դիտորդների: Այս մասին «Pastinfo.am»-ի թղթակցին հայտնեցին ԿԸՀ-ից:
Այսպիսով` այս պահին ԿԸՀ-ում հավատարմագրված են 12 տեղական և 5 միջազգային կազմակերպություններ, ինչպես նաև ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպանությունների ներկայացուցիչներ:
Ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի համաձայն, դիտորդների հավատարմագրման վերջնաժամկետը փետրվարի 8-ն է:

Еще две организации будут наблюдать за ходом президентских выборов 01/24/2013 19:23 | Избирательное право
ЦИК сегодня для осуществления наблюдательской миссии на предстоящих 18 февраля президентских выборах аккредитовала еще две местные общественные организации: 67 наблюдателей от общественной организации “Гражданский институт общества” и 103 - от ОО “Хельсинкский комитет Армении”. Об этом «Pastinfo.am» сообщили в ЦИК.
Таким образом, на данный момент в ЦИК аккредитованы 12 местных и 5 международных организаций, а также представители аккредитованных в Армении посольств.
Согласно расписанию основных мероприятий по подготовке и проведению президентских выборов, крайний срок для аккредитации наблюдателей - 8 февраля.