ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ը հրապարակել է առաջին միջանկյալ զեկույցը 01/24/2013   00:26  |  Ընտրական իրավունք
ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ն հունվարի 23-ին հրապարակել է փետրվարի 18-ին կայանալիք ՀՀ նախագահական ընտրությունների վերաբերյալ առաջին միջանկյալ զեկույցը` հիմնված հունվարի 10-ից 16-ն իրականացված դիտարկման արդյունքների վրա:
12 ենթաբաժնից բաղկացած փաստաթուղթն ընդհանուր առմամբ ներկայացնում է Հայաստանի ընտրական օրենսդրությունը,  տեղեկություններ` ընտրական միջավայրի, ընտրատարածքների, գրանցված թեկնածուների, ընտրողների ցուցակների կազմման, ընտրախախտումների վերաբերյալ դիմում-բողոքների քննարկման համար ձեւավորված մեխանիզմների եւ ընտրական գործընթացի մի քանի այլ էական բաղադրիչների մասին։
ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի առաջին միջանկյալ զեկույցի հայերեն թարգմանությունը դեռեւս չի հրապարակվել, իսկ անգլերեն տարբերակը կարող եք ներբեռնել ստորեւ

Наблюдательская миссия ОБСЕ/БДИПЧ опубликовала первый промежуточный доклад по предстоящим президентским выборам 01/24/2013 01:08 | Избирательное право
23 января наблюдательская миссия ОБСЕ/БДИПЧ опубликовала первый промежуточный доклад по предстоящим 18 февраля выборам президента Армении, основанный на результатах, проведенных с 10 по 16 января наблюдений.
Документ, состоящий из 12 глав, в целом представляет избирательное законодательство Армении, сведения об избирательной среде, избирательных округах, зарегистрированных кандидатах, сведения о составлении списков избирателей, сформированных механизмах рассмотрений заявлений –жалоб и других важных составляющих выборного процесса.