Ռուսները հեռանում են 01/22/2013 18:21 | Միջազգային լրահոս
Սիրիայից հեռանալ ցանկացող Ռուսաստանի քաղաքացիները ավտոբուսով տեղափոխվում են Լիբանան և ժամանում Բեյրութի օդանավակայան, որտեղ նրանց են սպասում ՌԴ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության «Յակ -42» և «Իլ-76» ինքնաթիռները:
BBC-ն հղում անելով տեղական հեռուստատեսությանը, տեղեկացնում է, որ արդեն Լիբանանում են գտնվում 150 այդպիսի ռուսաստանցիներ:
Դրա հետ միասին «РИА Новости»-ն հաղորդում է, որ Սիրիայում Ռուսաստանի դեսպանություն են դիմել ևս 80 ռուսաստանցիներ՝ հայրենիք վերադառնալու խնդրանքով: Իսկ «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում, որտեղ կժամանեն Լիբանանից ժամանած ինքնաթիռները, կբացվեն բժշկական և հոգեբանական օգնության կետեր, ինչպես նաև Դաշնային միգրացիոն ծառայության մեկ կետ:

Россия эвакуирует своих соотечественников из Сирии 01/22/2013   18:45  |  Международные новости
Россияне, пожелавшие покинуть Сирию, пересекли на автобусах границу с Ливаном и направляются к аэропорту Бейрута, куда за ними прибыли самолеты российского МЧС. В Бейрут были направлены два самолета МЧС - Як-42 и транспортный Ил-76. Оба борта могут забрать около 100 человек. Самолеты прибудут в столичный аэропорт Домодедово, где для вернувшихся из Сирии будут развернуты пункты медицинской и психологической помощи, а также пункт ФМС.
По словам корреспондента Би-би-си Джима Мьюира, ливанское телевидение передает, что в Ливан прибыли около 150 россиян.
В то же время РИА Новости сообщает со ссылкой на российское посольство о 80 гражданах России, пожелавших покинуть Сирию.
18:29 19/01/2013  |  Международные новостиРоссия закрыла въезд на свою территорию 60 гражданам США
13:47 10/01/2013  |  Международные новостиПрезидент РФ предлагает ввести уголовную ответственность за фиктивную регистрацию
16:16 28/12/2012  |  Международные новостиБольше половины угонов автотранспорта происходит в Москве и Санкт-Петербурге