Պարույր Հայրիկյանն ունի անշարժ և շարժական գույք, բայց ոչ` թանկարժեք 01/19/2013   16:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրություններին թեկնածու գրանցված «Ազգային ինքնորոշում միավորում» կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանն ունի անշարժ և շարժական գույք, եկամուտներ, դրամական միջոցներ, բաժնետոմս, սակայն չունի թանկարժեք գույք:
Այս մասին է վկայում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքէջում տեղադրված նրա` 2012թ.-ի դեկտեմբերի 1-ից մինչև 2013թ.-ի հունվարի 1-ն ընկած ժամանակահատվածի համար ներկայացրած գույքի և եկամուտների հայտարարագիրը:
Այսպես` թեկնածուն որպես անշարժ գույք հայտարարագրել է մեկ հողամաս Կոտայքի մարզում, մեկական կիսակառույց շինություն և հողամաս Երևանում և Կոտայքի մարզում, շինություն և հողամաս Գեղարքունիքի մարզում: Նա առաջին երեքի միակ սեփականատերն է, իսկ վերջինը համատեղ սեփականություն է:
Պ.Հայրիկյանը նաև հայտարարագրել է 2003թ.-ի արտադրության «Ջիպ Լարեդո» մակնիշի ավտոմեքենա:
Թեկնածուի եկամուտները գոյացել են ԱՄՆ-ի երեք տարբեր բանկերից ստացած ընդհանուր առմամբ 50 հազար ԱՄՆ դոլարի փոխառությունից, նաև 360 հազար դրամ կենսաթոշակից:
Դրամական միջոցները հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ 20 հազար 198,32 ԱՄՆ դոլար և 120 հազար դրամ են:
Պ.Հայրիկյանը հայտարարագրել է նաև MGM ընկերության 300 բաժնետոմս:
Այսպիսով` այս պահին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքէջում տեղադրված են Նախագահի 5 թեկնածուների գույքի և եկամուտների հայտարարագրերը:

П. Айрикян владеет движимым и недвижимым имуществом, но не дорогим 01/19/2013   18:22  |  Лента новостей
Председатель объединения “Национальное самоопределение” П. Айрикян, зарегистрированный в качестве кандидата в президенты, является владельцем движимого и недвижимого имущества, имеет доходы, денежные средства, акции, но дорогого имущества у него нет.
Об этом свидетельствует представленная им и размещенная на сайте Центризбиркома декларация о доходах и имуществе на период с 1 декабря прошлого года до первого января 2013г.,
Так, кандидат в качестве недвижимого имущества задекларировал один земельный участок, расположенный в Котайкской области, по одному недостроенному строению- в Ереване и Котайкской области и земельный участок в Гегаркуникской области. Он является единоличным собственником первых трех, а последняя принадлежит ему по праву общей совместной собственности.
П. Айрикян также задекларировал автомобиль “Джип Ларедо” 2003 года выпуска.
Доходы кандидата образовались от займов от трех разных банков США, которые, в общей сложности, составляют 50 тыс. долларов, а также 360 тыс. драмов от пенсии.
На момент представления декларации в ЦИК денежные средства П. Айрикяна составляли 198,32 долларов и 120 тыс. драмов.
П. Айрикян задекларировал также 300 акций компании MGM.
Таким образом, на данный момент на сайте ЦИК размещены декларации о доходах и имуществе 5 кандидатов в президенты.
Последний срок подачи деклараций в ЦИК – 19 января сего года.
13:34 19/01/2013  |  ДокументацияГрафик предоставления эфирного времени кандидатам на Общественном телевидении и Общественном радио
20:37 18/01/2013  |  Лента новостейБольше всех недвижимого имущества у безработного эпосоведа В. Седракяна. Данные деклараций о доходах и имуществе
18:33 18/01/2013  |  Избирательное правоЦИК отклонила заявление Андреаса Гукасяна. В знак протеста кандидат объявит бессрочную голодовку