Մեղադրվում է անչափահասի ներգրավմամբ 16 դրվագ հափշտակություններ կատարելու մեջ 01/19/2013   16:25  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատարանում՝ դատավոր Վլադիմիր Գրիգորյանի նախագահությամբ, շարունակվում է անչափահասի ներգրավմամբ բազմադրվագ հափշտակությունների գործով քննությունը: Ըստ մեղադրանքի, Իգոր Վոլկովը գողություն կատարելու մասին նախնական համաձայնության գալով անչափահաս Սամվել Շահգելդյանի հետ, 2011թ. ամռանից մինչև 2012թ. ապրիլն ընկած ժամանակահատվածում Երևանի տարբեր վարչական շրջաններից 16 դրվագով գողություններ են կատարել:
Երկու ամբաստանյալներն էլ մեղադրվում են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով՝ գողություն՝ մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ պահեստարան կամ շինություն ապօրինի մուտք գործելով, 34-177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով՝ գողության փորձ, 177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1.1 կետով՝ գողություն՝ բնակարան ապօրինի մուտք գործելով:

Обвиняется в хищении по 16 эпизодам с вовлечением несовершеннолетнего 01/19/2013 18:49 | Криминальная хроника
В суде административных районов Эребуни и Нубарашен под председательством судьи Владимира Григоряна продолжается судебное разбирательство по многоэпизодичекому делу о хищении с вовлечением несовершеннолетнего. Согласно обвинению, Игорь Волков, вступив в предварительный сговор с Самвелом Шахгельдяном на совершение кражи, в период с лета 2011г. до апреля 2012г. осуществлял вместе с ним кражи по 16 эпизодам в различных административных районах города Еревана.
Оба подсудимых обвиняются по пп. 1и 3 ч. 2 ст. 177 Уголовного кодекса РА(кража, незаконное проникновение на склад, помещение, жилище или иное хранилище), по пп. 1 и 3 ч.2 ст. 34-177 (попытка кражи), по п. 1.1 ч.3 ст. 177(кража, незаконное проникновение в квартиру).