Սուրենյանցը բերման կենթարկվի 01/18/2013   17:18  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Արմեն Խաչատրյանի նախագահությամբ, որոշում է կայացվել Սուրեն Սուրենյանցին բերման ենթարկելու վերաբերյալ։
Այսօր՝ ժամը 15.30-ին նշանակված էր հերթական դատական նիստը, սակայն Ս.Սուրենյանցը առավոտյան դիմում է ներկայացրել դատարան՝ խնդրելով հետաձգել, որ ինքը և իր պաշտպան Կարապետ Գալստյանը Արագածոտնի մարզում մասնակցելու են հուղարկավորության։ Դատարանը հարգելի չի համարել բացակայությունը՝ նշելով, որ հուղարկավորությանը մասնակցելու մասին նախապես են տեղեկացնում և Ս.Սուրենյանցը կարող էր մեկ օր առաջ դատարանին պատշաճ կարգով իրազեկել:
Դատարանը որոշում է կայացրել Սուրեն Սուրենյանցին բերման ենթարկել: Հաջորդ դատական նիստը տեղի կունենա հունվարի 30-ին:

Сурен Суренянц будет подвергнут приводу 01/18/2013   17:58  |  Актуальная тема
Суд общей юрисдикции административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун под председательством судьи Армена Хачатряна вынес решение подвергнуть приводу Сурена Суренянца.
Сегодня на 15.30 было назначено очередное судебное заседание, однако С. Суренянц представил в суд заявление с просьбой отложить заседание ввиду того, что он и его адвокат Карапет Галстян уехали в Арагацотнийскую область для участия в похоронной церемонии. Суд счел причину отсутствия неуважительной, отметив, что об участии в похоронной церемонии сообщают заранее, и Сурен Суренянц мог днем раньше в надлежащей форме известить об этом суд.
Суд вынес решение подвергнуть приводу Сурена Суренянца. Следующее судебное заседание состоится 30 января.