Դավիթ Բեգինյանը նշանակվել է ՀՀ դատական ակտերի գլխավոր հարկադիր կատարողի տեղակալ 01/18/2013 16:03 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի հրամանով Դավիթ Ռազմիկի Բեգինյանը 2013 թվականի հունվարի 17-ից նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության դատական ակտերի գլխավոր հարկադիր կատարողի տեղակալ: Այդ մասին «Pastinfo.am»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ արդարադատության նախարարությունից:
Այս հրամանի համար հիմք են հանդիսացել «Դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 11-րդ հոդվածի 2-րդ մասը և Հայաստանի Հանրապետության դատական ակտերի գլխավոր հարկադիր Մ. Պողոսյանի միջնորդությունը:

Давид Бегинян назначен заместителем главного принудительного исполнителя судебных актов Армении 01/18/2013   16:21  |  Лента новостей
По указу министра юстиции Республики Армения Давид Размикович Бегинян с 17 января 2013г. назначен заместителем главного принудительного исполнителя судебных актов Армении. Об этом Pastinfo.am сообщили в Министерстве юстиции РА.
Основанием для подобного назначения стали ч. 2 ст. 11 закона “О службе, обеспечивающей принудительное исполнение судебных актов” и ходатайство главного принудительного исполнителя судебных актов М. Погосяна.