Ոչխար գողանալու անհաջող փորձ 01/16/2013 16:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Սուրեն Բաղդասարյանի նախագահությամբ, քննվում է Լեռնիկ Հակոբյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործի դատաքննությունը: Վերջինս մեղադրվում է մայր ոչխար գողանալու անհաջող փորձի մեջ:
Լեռնիկ Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա 2012թ. նոյեմբերի 6-ին ալկոհոլային հարբածության վիճակում, համագյուղացի Վանիչկա Շահնազարյանին պատկանող անասնագոմի դուռը ապօրինի բացելով փորձել է գողանալ 40000 դրամ արժողությամբ մեկ մայր ոչխար, սակայն բռնվել է Վ.Շահնազարյանի կողմից:
Լեռնիկ Հակոբյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-1772-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով: Նրա նկատմամաբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Житель Лорийской области пытался украсть овцу, но был пойман с поличным 01/16/2013   16:23  |  Лента новостей
В суде общей юрисдикции Лорийской области под председательством судьи Сурена Багдасаряна рассматривается уголовное дело, возбужденное в отношении Лерника Акопяна. Последнему инкриминируется обвинение в совершении неудачной попытки кражи овцы.
Лернику Акопяну обвинение в том, что он 6 ноября 2012г., находясь в состоянии алкогольного опьянения, взломав дверь, незаконно проник в хлев, принадлежащий Ваничке Шахназарян, и попытался украсть оттуда овцу стоимостью 40 000 драмов, однако был пойман самим В. Шахназаряном.
Лернику Акопяну предъявлено обвинение по п.3 ч.2 ст. 34-1772 Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.