ԱՄՆ-ի բանակում ինքնասպաններն ավելի շատ են քան մարտում զոհվողները 01/16/2013 13:16 | Միջազգային լրահոս
Անցյալ տարի ԱՄՆ-ի բանակում ինքնասպանություն են գործել աննախադեպ թվով՝ 349 մարդ: Այս ցուցանիշը գերազանցում է մարտական պայմաններում Աֆղանստանում զոհվածների թվին, հաղորդում է BBC-ին՝ հղում անելով ԱՄՆ ՊՆ մամլո քարտուղար Սինտիյա Սմիթին:
Սմիթը խոստացել է ընդարձակել Պենտագոնին առընթեր Ինքնասպանությունները կանխելու կենտրոնի գործունեության ընդգրկման ծավալները՝ ինքնասպանությունների թվի հետագա աճը կանխելու համար:
Ընդհանրապես ինքնասպանությունը 2010-2012թթ.-ների ընթացքում ԱՄՆ-ում գրանցված մահվան պատճառների «սանդղակում» 10-րդն է:
Որոշ փորձագետներ կանխատեսում են ամերիկյան բանակում ինքնասպանությունների թվի հետագա աճ նաև նոր սկսված տարում:

Армия США побила рекорд по самоубийствам 01/16/2013   13:32  |  Международные новости
За прошлый год количество самоубийств в армии США достигло рекордных 349 человек, обогнав число военных потерь в Афганистане, сообщила Би-би-си пресс-секретарь Минобороны страны Синтия Смит.
Би-би-си также передает, что в целом в период с 2010 по 2012 годы суицид стал 10-й по количеству жертв причиной смерти в США.
Ряд экспертов предрекает дальнейший рост самоубийств в американской армии в наступившем году.
В ответ на возрастающие угрозы Смит пообещала расширить охват деятельности Центра предотвращения самоубийств при Пентагоне.
15:23 11/01/2013  |  Международные новостиВ Калифорнии 16-летний ученик открыл в школе стрельбу
12:51 24/12/2012  |  Международные новости“Плохого мальчика” может остановить “хороший мальчик”
14:11 15/12/2012  |  Международные новостиВ США объявлен четырехдневный траур
12:21 07/12/2012  |  Международные новостиАдминистрация США продолжит помогать тем, кто поддерживает демократию в России