ԿԸՀ-ում հավատարմագրված են 8 դիտորդական կազմակերպություններ 01/15/2013 18:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահի փետրվարի 18-ին կայանալիք ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօր հավատարմագրել է ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովին և ԱՊՀ դիտորդական առաքելությանը, նաև` «Ժողովրդավարական կրթության հայկական կենտրոն-ՍԻՎԻՏԱՍ» ՀԿ-ի 77 դիտորդների: Այս մասին «Pastinfo.am»-ի թղթակցին հայտնեցին ԿԸՀ-ից:
Այսպիսով` այս պահին հավատարմագրված են 3 տեղական և 5 միջազգային կազմակերպություններ:
ԿԸՀ-ում ավելի վաղ հավատարմագրվել էին «Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակ»-ի 63 և «Ժողովրդավարություն և ընտրական գործընթացներ»-ի 2 դիտորդներ, իսկ միջազգային կազմակերպություններից` ԵԱՀԿ/ ԺՀՄԻԳ-ը, «Ընտրական համակարգերի միջազգային փորձագիտական կենտրոն»-ը (Այ Սի Ի Էս) և ԵԽԽՎ-ն:

В ЦИК уже аккредитованы восемь наблюдательских организаций 01/15/2013 18:55 | Лента новостей
ЦИК с целью осуществления наблюдательской миссии на предстоящих президентских выборах аккредитовал сегодня Межпарламентскую ассамблею СНГ и наблюдательскую миссию СНГ, а также 77 наблюдателей от общественной организации “Армянский центр демократического образования “Сивитас”.
Таким образом, по последним данным, аккредитованы 3 местных и 5 международных организаций.
Ранее были аккредитованы 63 наблюдателя от общественной организации «Ванадзорский офис Хельсинкской ассамблеи” и 2 наблюдателя от общественной организации “Демократия и избирательные процессы”, а из международных организаций – ОБСЕ/БДИПЧ и общественная организация “Международный экспертный центр избирательных систем” (Ай Си И Эс) ,а также ПАСЕ.