Դատավորի թափուր տեղի համար առաջարկվել է Վաղինակ Մկրտչյանի թեկնածությունը 01/14/2013   18:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
2013 թվականի հունվարի 11-ին դռնփակ նիստում ՀՀ արդարադատության խորհուրդը որոշել է Վաղինակ Մկրտչյանի թեկնածությունը ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին` ՀՀ Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի թափուր պաշտոնում նշանակելու համար: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Դատական դեպարտամենտի Միջազգային համագործակցության և հասարակայնության հետ կապերի ծառայության պետ Արսեն Բաբայանը:
Մեր ունեցած տեղեկությունների համաձայն, Վ.Մկրտչյանը ներկայումս աշխատում է ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունում որպես հատկապես կարեւոր գործերի քննիչ։
Ավելի վաղ, 2012 թվականի դեկտեմբերի 24-ի դռնփակ նիստում, ԱԽ-ն որոշել էր դիմել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին` ՀՀ Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Հրայր Սարգսյանի լիազորությունները դադարեցնելու միջնորդությամբ՝ «նշանակումից հետո դատավորի պաշտոնում նշանակմանը խոչընդոտող հիվանդություն ձեռք բերելու կապակցությամբ»:

Совет юстиции предложил кандидатуру на пост судьи Котайкской области 01/14/2013   20:03  |  Лента новостей
На заседании за закрытыми дверями, состоявшемся 11 января 2013г., Совет юстиции РА принял решение представить кандидатуру Вагинака Мкртчяна президенту Армении для назначения на вакантную должность судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Котайкской области. Об этом информационному агентству “Фактинфо”, сообщил начальник службы по международному сотрудничеству и связям с общественностью Судебного департамента Арсен Бабаян.
24 декабря прошлого года на заседании за закрытыми дверями Совет юстиции принял решение обратиться к президенту Республики Армения с ходатайством о приостановлении полномочий судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Котайкской области Грайра Саргсяна “в связи с болезнью, препятствующей его назначению на должности судьи”.