Վարդան Օսկանյանի որդին վկա է եղել ոչ թե մասնակից 01/14/2013 16:02 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ԶԼՄ-ներում տարածվել է մի տեղեկություն, որ ԱԺ պատգամավոր Վարդան Օսկանյանի որդի` Արման-Մինաս Օսկանյանը Երևանում ծեծկռտուքի մասնակից է եղել և կոտրել է մի երիտասարդի քիթը:
Ինչպես «Pastinfo.am»-ին տեղեկացնում են ոստիկանության լրատվական ծառայությունից, Վարդան Օսկանյանի տղան ականատես է եղել, բայց ոչ մասնակից, վերջինս հրավիրվել է ոստիկանություն և բացատրություն գրել:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ, դեպքը տեղի է ունեցել 10 օր առաջ։ Մասնավորապես՝ հունվարի 4-ին՝ ժամը 04.35-ին «Նաիրի» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Արաբկիր բաժին հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ քթոսկրի կոտրվածք ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է դիմել 1976թ. ծնված Պատրիկ Զ.: Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ նույն օրը՝ ժամը 02։00-ին, Թամանյան և Իսահակյան փողոցների խաչմերուկում Պատրիկ Զ.-ն վիճաբանել է 1982թ. ծնված Էդգար Ն.-ի հետ: Վեճի ժամանակ վերջիններս ձեռքերով փոխադարձ հարվածներ են հասցրել միմյանց: Երկուսին էլ դատաբժիշկի ուղեգիր է տրվել, կատարվում է հետաքննություն:

Сын экс-главы МИД Армении Вардана Осканяна был очевидцем, а не участником драки 01/14/2013   16:21  |  Лента новостей
Сегодня в СМИ муссировались слухи о том, что сын Вардана Осканяна, Арман-Минас Осканян стал участником драки, во время которой сломал нос молодому человеку.
Как сообщили «Pastinfo.am» в пресс-службе полиции, сын Вардана Осканяна был очевидцем происшествия, но не его участником. Он был приглашен в отделение полиции, где дал разъяснения.
Как передает тот же источник, инцидент произошел 10 дней назад. В частности, 4 января в 04.35 из медицинского центра “Наири” в отделение полиции Арабкира поступило сообщение о том, что с диагнозом перелом носовой кости к ним обратился за медицинской помощью Патрик З. 1976 года рождения.
В результате предпринятых мероприятий удалось выяснить, что в тот же день на перекрестке улиц Туманяна и Исаакяна около 02.00 ночи Патрик З. ввязался в “рукопашку” с Эдгаром Н. 1982 года рождения.