«Հարսնաքար»-ի գործով նոր պաշտպան չի ներգրավվի 01/14/2013   17:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի տարածքում հունիսի 17-ի բռնարարքի գործով այսօրվա դատական նիստը տեղի չունեցավ և հետաձգվեց մինչև փետրվարի 1-ը:
Հետաձգման պատճառն այն էր, որ ամբաստանյալ, համալիրի մատուցող Դավիթ Ադամյանը այս պահի դրությամբ, փաստացի պաշտպան չունի: Նրա պաշտպան Սերգեյ Մկրտչյանը մինչև ամսվա վերջ գտնվում է հերթական արձակուրդում, իսկ նրա հետ մեկտեղ նոր պաշտպան ներգրավելու Երևանի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատարանի դիմումին Հանրային պաշտպանի գրասենյակից դեռևս պատասխան չի ստացվել:
Դատական նիստում ամբաստանյալ Գարիկ Մարգարյանի պաշտպան Մարինե Թովմասյանը կարծիք հայտնեց, որ պրակտիկայում չի եղել, որ ամբաստանյալի շահերը պաշտպանելու համար երկու հանրային պաշտպան հրավիրվի: Դատարանը՝ դատավոր Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ, ևս գտավ, որ այժմ անիմաստ է նոր պաշտպան հրավիրել՝ մինչև նոր պաշտպանը ծանոթանա գործի նյութերին, պաշտպան Ս.Մկրտչյանը կվերադառնա արձակուրդից:

Нового адвоката не будет в старом деле о драке в “Арснакаре” 01/14/2013   19:33  |  Лента новостей
Сегодняшнее судебное заседание по резонансному делу, имевшему место 17 июня прошлого в ресторанном комплексе “Арснакар”, не состоялось и было отложено до 1 февраля.
Причина отсрочки в том, что подсудимый, официант ресторанного комплекса Давид Адамян, на данный момент не имеет защитника. Его адвокат Сергей Мкртчян до конца месяца будет находиться в отпуске, а на заявление суда административных районов Аван и Нор Норк о вовлечении в дело нового адвоката, офис Общественного защитника еще не ответил.
На судебном заседании защитник подсудимого Гарика Саргсяна Марине Товмасян высказала мнение, что в судебной практике не было прецедента, чтобы для защиты интересов подсудимого были приглашены два общественных защитника. Суд под председательством судьи Давида Арутюняна, посчитал бессмысленным приглашать нового адвоката: пока новый защитник ознакомится с материалами дела, адвокат С. Мкртчян вернется из отпуска.