ՀՀ նախագահին կառաջարկվի դադարեցնել դատավորի լիազորությունները 01/12/2013   17:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արդարադատության խորհուրդը որոշել է առաջարկել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին` 2013 թվականի հունվարի 12-ից դադարեցնել ՀՀ Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Նունիկ Պողոսյանի լիազորությունները` պաշտոնավարման տարիքը լրանալու կապակցությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ դատական դեպարտամենտի լրատվական ծառայությունը, դատավորի 65-ամյակը լրացել է 2012թ. հունվարի 11-ին։ ՀՀ դատարանների նախագահների խորհուրդը բազմամյա գործունեության, արդարադատության իրականացման գործում ներդրած մեծ ավանդի և ծննդյան 65-ամյակի կապակցությամբ դատավոր Նունիկ Պողոսյանին պարգևատրել է Հայաստանի Հանրապետության դատարանների նախագահների խորհրդի պատվոգրով և հուշանվեր ժամացույցով։

Полномочия прокурора будут приостановлены в связи с наступлением пенсионного возраста 01/12/2013   17:26  |  Лента новостей
Совет юстиции принял решение направить предложение президенту Армении с 12 января 2013г. приостановить полномочия судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Котайкской области Нуник Погосян в связи с достижением пенсионного возраста.
Как сообщает пресс-служба Судебного департамента РА, судье исполнилось 65 лет 11 января 2012г. Совет председателей суда РА наградил 65-летнюю Нуник Погосян почетной грамотой и памятными часами за многолетнюю плодотворную деятельность и огромный вклад в дело отправления правосудия.