Երկուշաբթի 10 / 28 / 2024
Հունվարի 10-ին, ժամը 12.45-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և Մալաթիայի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական և քննչական միջոցառումների արդյունքում՝ Կուրղինյան փողոցի 15 շենքից, սպանություն կատարելու կասկածանքով, բերման է ենթարկվել նախկինում սպանության համար դատապարտված (կալանքից ազատվել է 1996 թ.-ին), 1960 թ. ծնված Սերգո Երեմյանը: Նա խոստովանական ցուցմունքներ է տվել, որ հունվարի 3-ին «Դալմայի այգիների» տարածքում գտնվող, իրեն պատկանող տնակում, վիճաբանության ժամանակ, տարբեր առարկաներով հարվածել է Արա Հունանյանին, որը ստացված վնասվածքներից մահացել է, այնուհետև մասնատել է դիակը և թաքցրել իր տնակի հետնամասում:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 4-ին ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում մի քաղաքացուց ահազանգ էր ստացվել, որ որդին` 1965 թ. ծնված Արա Հունանյանը, հունվարի 3-ին, ժամը 14.00-ին, դուրս է եկել տնից և չի վերադարձել:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում՝ հունվարի 8-ին, ժամը 17.50-ին, Երևան քաղաքի Կուրղինյան փողոցի թիվ 2/4 շենքին հարակից «Դալմայի այգիներ» այգեգործական ընկերության տարածքում, Սերգո Երեմյանին պատկանող տնակի հետնամասում, հայտնաբերվել էր Արա Հունանյանի դիակը` մասնատված վիճակում:
Նշանակվել էր դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:

Раскрыто дело по факту обнаружения на территории “Сады Далмы” расчлененных останков мужчины 01/11/2013   12:49  |  Лента новостей
10 января около 12.45 в результате предпринятых сотрудниками отделения полиции Малатии и управления полиции г. Еревана оперативно-розыскных и следственных мероприятий был подвергнут приводу из здания N15 на улице Кургиняна по подозрению в совершении убийства ранее уже судимый за подобное же преступление Серго Еремян 1960 года рождения( освобожден из-под стражи 1996г.) . Он дал признательные показания и рассказал, что 3 января, в принадлежащем ему домике, расположенном на территории “Сады Далмы”, во время потасовки, завязавшейся между ним и Ара Унаняном, нанес ему удары разными предметами. А. Унанян от полученных травм скончался. Чтобы скрыть следы преступления, С. Еремян расчленил труп и спрятал его в заднем дворе дома.
Напомним, что в отделение полиции Малатии четвертого января поступило сообщение от одного гражданина о том, что его сын Ара Унанян 1965 года рождения вышел 3 января в районе 14.00 из дому и не вернулся обратно.
В результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий восьмого января около 17.50 на территории садоводческой компании “Сады Далмы”, расположенной близ здания 2/4 по ул. Кургиняна, за домом, принадлежащем Серго Е., был обнаружен труп Ара Унаняна в расчлененном виде.
В отделение полиции Малатии возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 104 Уголовного кодекса РА.