Ընտրողների ցուցակը տեղադրված է www.elections.am և www.police.am համացանցային կայքերում 01/09/2013 14:01 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքէջում տեղադրվել է ՀՀ ընտրողների ցուցակը` ներբեռնելու հնարավորությամբ:
Հունվարի 9-ին ՀՀ ոստիկանությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ` տեղեկացնելով քաղաքացիներին, որ ընտրողների ցուցակում իրենց և այլ անձանց տվյալները ստուգելու նպատակով նրանք կարող են այցելել www.elections.am և www.police.am համացանցային կայքեր կամ տեղամասային կենտրոններ:
«Ընտրողների ցուցակում անճշտություններ հայտնաբերելիս, դրանք վերացնելու համար, մինչև 2013 թ. փետրվարի 13-ը կարող եք դիմում ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչություն կամ Ձեր հաշվառման վայրի անձնագրային ծառայություն:
Անձնագրային ծառայությունը դիմումը ստանալուց հետո` 5 օրվա ընթացքում, սակայն քվեարկության օրվանից ոչ ուշ, քան 4 օր առաջ, ՀՀ ընտրական օրենսգրքով սահմանված բավարար հիմքերի առկայության դեպքում ընտրողների ցուցակում կատարելու է անհրաժեշտ փոփոխություններ կամ ուղղումներ` այդ մասին գրավոր տեղեկացնելով Ձեզ:
www.elections.am համացանցային կայքում հրապարակված ընտրողների ցուցակը տեղադրվել է որոնման, իսկ www.police.am կայքում` ներբեռնելու հնարավորությամբ:
Հիշեցնում ենք, որ ընտրողների ցուցակում ընդգրկվում են քվեարկության անցկացման օրը 18 տարին լրացած և բնակչության պետական ռեգիստրում հաշվառում ունեցող Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները»,-մասնավորապես ասված է ՀՀ ոստիկանության հայտարարության մեջ:
ՀՀ ոստիկանությունը հայտնում է քաղաքացիներին, որ հարցեր առաջանալու դեպքում նրանք կարող են զանգահարել 010-53-32-73 հեռախոսահամարով:

Список избирателей размещен на интернет-сайтах www.elections.am и www.police.am 01/09/2013   14:37  |  Лента новостей
Девятого января полиция РА выступила с заявлением, сообщив гражданам, что на сайтах www.elections.am и www.police.am они могут ознакомиться и проверить свои данные, а также данные других лиц в списке избирателей, либо обратиться в избирательные участки.
“При обнаружении недочетов в списке избирателей для их устранения можно будет подать заявление в паспортно-визовое управление полиции РА до 13 февраля 2013г. или же в паспортную службу по месту прописки”.
По получении заявления паспортная служба в течение пяти дней, но не позднее, чем за четыре дня до дня голосования в случае наличия достаточных оснований в соответствии с Избирательным кодексом РА, должна внести соответствующие изменения или коррективы в список избирателей, известив Вас об этом в письменной форме.
Опубликованный на сайте www.elections.am список избирателей размещен с возможностью использования поисковой опции, а на сайте www.police.am – информацию можно будет скачать.
“Напомним, что в список избирателей включены граждане Армении, которые ко дню голосованию уже достигли 18-летнего возраста и те, кто зарегистрирован в государственном реестре населения”, - в частности, отмечено в заявлении полиции РА.
Полиция также сообщает, что в случае возникновения вопросов, граждане смогут позвонить по телефону 010-53-32-73.