Ցմահ դատապարտվածի մահվան վերաբերյալ նախապատրաստվում են նյութեր 01/08/2013   18:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ոստիկանության Երևանի Էրեբունիի բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր ցմահ ազատազրկման դատապարտված Մանուկ Սեմերջյանի մահվան դեպքի առթիվ: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի ու լրատվության վարչությունից:
Դիտավորյալ սպանության համար ցմահ ազատազրկման դատապարտված և արդեն 21 տարի անազատության մեջ գտնվող դատապարտյալը մահացել է 2012 թվականի դեկտեմբերի 31-ին` «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում։ Առողջական խնդիրների պատճառով դատապարտյալը «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկից տեղափոխվել էր «Դատապարտյալների հիվանդանոց», ապա «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, քանզի անհրաժեշտություն էր առաջացել շտապ վիրահատության։ Մեր ունեցած տեղեկությունների համաձայն դատապարտյալն ունեցել է լուրջ առողջական խնդիրներ ստամոքսի և աղիների հետ կապված և նախկինում 4 անգամ արդեն վիրահատվել էր։

Манук Семерджян, отсидев 21 год, скончался в новогоднюю ночь. По факту его смерти в полиции готовятся материалы 01/08/2013   19:23  |  Лента новостей
В отделе полиции Эребуни г. Еревана готовятся материалы по факту смерти заключенного, осужденного на пожизненный срок Манука Семерджяна. Об этом “Фактинфо”сообщили в управлении информации и по связям с общественностью полиции РА.
Заключенный, приговоренный к пожизненному сроку за умышленное убийство, отсидев 21 год, скончался 31 декабря прошлого года в медицинском центре “Эребуни”. Заключенный из-за состояния здоровья был доставлен из УИУ “Артик” в “больницу для заключенных”, а потом уже в медцентр “Эребуни”, поскольку нуждался в срочном хирургическом вмешательстве.
По нашим сведениям, у него были диагностированы серьезные заболевания желудочно-кишечного тракта. Ранее он уже перенес 4 операции.