Խեղդամահ է արել, ապա հրկիզել տնակը 01/08/2013 14:37 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 2-ին, ժամը 10.30-ին, ՀՀ ԱԻՆ Գյումրի ՀՓՋ-ից ոստիկանության Գյումրիի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ այրվում է 1935 թ. ծնված Ֆարիդա Սարգսյանի տնակը:
Հրդեհը մեկուսացվել է նույն օրը, ժամը 11.05-ին և մարվել ժամը 12.00-ին:
Հրդեհի հետևանքով տնակն ամբողջությամբ այրվել է, իսկ Ֆարիդա Սարգսյանը ստացած այրվածքներից մահացել է:
Հունվարի 5-ին Շիրակի մարզի դատաբժշկական փորձաքննությունների բաժնում Ֆ. Սարգսյանի դիակի զննությամբ, պարանոցի շրջանում, հայտնաբերվել են բռնության հետքեր:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ոստիկանությունից, ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ Ֆ. Սարգսյանին մալուխով խեղդամահ է արել և տնակը հրկիզել է 1987 թ. ծնված Արեգնազ Բաղդասարյանը:
Ա.Բաղդասարյանը ձերբակալված է:
Փաստի առթիվ Շիրակի մարզի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 /սպանություն/ հոդվածի 1-մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

В Гюмри двадцатипятилетняя девушка задушила пожилую женщину и подожгла ее дом 01/08/2013 14:51 | Лента новостей
Второго января около 10.30 по местному времени от специального отряда спасателей МЧС РА поступило сообщение в отделение полиции г.Гюмри о том, что горит "домик" Фариды Саргсян 1935 года рождения.
Пожар был локализован в тот же день в 11.05. Окончательно потушить его удалось в 12.00.
Пятого января при проведении судебно-медицинской экспертизы в области шеи потерпевшей были обнаружены следы насилия.
Как сообщили в полиции РА, благодаря предпринятым оперативным мероприятиям, удалось выяснить, что Фариду Саргсян задушила проводом и подожгла ее дом Арегназ Багдасарян 1987 года рождения.
А. Багдасарян арестована.
По факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч.1 ст. 104 (убийство).