Մեղադրվում է զորամասը ինքնակամ լքելու մեջ 01/05/2013 02:04 | Քրեական խրոնիկոն
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Սերգեյ Աղաբեկյանի նախագահությամբ, քննվում է Սահակ Խաչատրյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործը, ով մեղադրվում է զորամասը ինքնակամ լքելու մեջ:
Վերջինիս մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա լինելով զինծառայող, կոչումով շարքային, զինվորական ծառայությունից ժամանակավորապես խուսափելու նպատակով 2012թ-ի հոկտեմբերի 20-ին ինքնակամ լքել է զորամասը և 2012թ-ի նոյեմբերի 3-ին հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել ՌՈ օպերատիվ հետախուզական բաժին:
Նախաքննական մարմինը Սահակ Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 361-րդ հոդվածի 1-ին մասով, նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը: Հաջորդ դատական նիստը տեղի կունենա հունվարի 16-ին:

Солдат-срочник самовольно покинул часть и теперь предстал перед судом 01/05/2013   02:37  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Сюникской области под председательством Сергея Агабекяна рассматривается уголовное дело, возбужденное в отношении Саака Хачатряна, которому предъявлено обвинение в самовольной отлучке из воинской части.
Последний обвиняется в том, что он, будучи военнослужащим, по званию рядовым, с целью временного уклонения от военной службы 20 октября 2012г. самовольно покинул часть.Солдат срочной службы С.Хачатрян был обнаружен 3 ноября 2012г. и подвергнут приводу в оперативно-розыскной отдел военной полиции.
Орган предварительно следствия выдвинул обвинение Сааку Хачатряну в соответствии с ч.1 ст.361 Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Следующее судебное заседание состоится 16 января.