Զոհեր ենք տալիս` գրեթե ինչպես պատերազմում 01/05/2013   17:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
2013 թվականի մեկնարկը ճանապարհատրանսպորտային պատահարների առումով, եթե չասենք տագնապալի, բավական մտահոգիչ է արդեն:
ՀՀ ոստիկանության տեղեկացմամբ, հունվարի 3-ին` ժամը 15:50-ի սահմաններում, «Դեու-Նեքսիա» մակնիշի տաքսի ավտոմեքենան Երևան-Երասխ ճանապարհի 20-րդ կիլոմետրին դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և շրջվել, ինչի հետևանքով վարորդը և ուղևորուհին մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն:
Նույն օրը` ժամը 17:20-ին Գետափ-Մարտունի ճանապարհի 10-րդ կիլոմետրին իրար են բախվել ‹‹ՎԱԶ-21214›› մակնիշի երկու ավտոմեքենա, ինչի հետևանքով վարորդներն ու վերջին ավտոմեքենայի ուղևորը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Եղեգնաձորի բժշկական կենտրոն:
Դրանից երեք ժամ անց` ժամը 20:20-ի սահմաններում, Տաշիր քաղաքի Երևանյան փողոցի թիվ 9 շենքի մոտ ‹‹Մերսեդես C-180›› մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը վրաերթի է ենթարկել 1978 թ. ծնված Գոհար Դումիկյանին, որը տեղում մահացել է:
Դարձյալ նույն օրը` ժամը 22:30-ի սահմաններում Էջմիածին-Արմավիր ճանապարհի 6-րդ կմ-ին իրար են բախվել ‹‹Մոսկվիչ-412›› և ‹‹ՎԱԶ-21074›› մակնիշի ավտոմեքենաները: Վթարի հետևանքով ‹‹Մոսկվիչ-412››-ի երեք ուղևորները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Հունվարի 3-ին անհայտ ավտոմեքենայի վարորդը Երևանի Այվազովսկու և Տիտոգրադյան փողոցների խաչմերուկում, ժամը 23:30-ի սահմաններում վրաերթի է ենթարկել 1960 թ. ծնված Անուշ Գասպարյանին: Վերջինս մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է ‹‹Էրեբունի›› բժշկական կենտրոն և, գիտակցության չգալով, մահացել:
Հունվարի 4-ին` ժամը 18:00-ի սահմաններում ‹‹Պեժո-206›› մակնիշի ավտոմեքենան Երևան-Երասխ ճանապարհի 12-րդ կմ-ին դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և շրջվել, ինչի հետևանքով վարորդն ու երկու ուղևորները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Նույն օրը` ժամը 22:00-ի սահմաններում, Սևան-Մարտունի-Գետափ ճանապարհի 64-րդ կիլոմետրին իրար են բախվել ‹‹Մերսեդես Ե-230›› և ‹‹Ինֆինիտի QX-56›› մակնիշի ավտոմեքենաները, ինչի հետևանքով ‹‹Մերսեդես Ե-230››-ի վարորդը և նրա երկու ուղևորները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են ‹‹Մարտունի›› բժշկական կենտրոն: Վերոնշյալ բոլոր դեպքերի առնչությամբ կատարվում է քննություն:

Начало года по количеству дорожно-транспортных происшествий выдалось весьма тревожным 01/05/2013   18:03  |  Лента новостей
Начало 2013 года по количеству дорожно-транспортных происшествий, если не сказать что тревожное, то не может не вызывать беспокойство.
По сообщениям полиции РА, третьего января в районе 15.50 такси марки “Деу-Нексия” на двадцатом километре автодороги Ереван- Ерасх съехало с проезжей части дороги и перевернулось, вследствие чего водитель и пассажиры с телесными повреждениями были доставлены в медицинский центр “Эребуни”.
В тот же день в 17.20 на десятом километре дороги “Гетап-Мартуни” столкнулись два автомобиля “ВАЗ 21214”, вследствие чего водитель и пассажир были доставлены в медцентр Ехегнадзора.
Спустя три часа после этого инцидента в районе 20.20 возле здания N9, расположенного в городе Ташире, водитель автомобиля марки “Мерседес C-180 ” совершил наезд на Гоар Думикян 1978 года рождения, которая скончалась на месте.
Опять-таки в тот же день в районе 22.30 на шестом километре автодороги “ Эчмиадзин- Армавир” столкнулись автомашины “Москвич -412” и “ВАЗ-21074”. Вследствие ДТП трое пассажиров автомобиля марки “Москвич -412” с телесными повреждениями были доставлены в больницу.
Третьего января водитель неизвестной машины на перекрестке улиц Айвазовского и Титоградяна в г. Ереване в районе 23.30 наехал на Ануш Гаспарян 1960 года рождения. Последняя с телесными травмами была доставлена в медцентр “Эребуни”, где, не приходя в сознание, скончалась.
Четвертого января в районе 18.00 автомобиль марки “Пежо-206” на двенадцатом километре автотрассы Ереван-Ерасх съехал с проезжей части дороги и перевернулся, вследствие чего водитель и двое пассажиров с травмами различной степени тяжести были доставлены в больницу.
В тот же день в районе 22.00 на 64-м километре автотрассы Севан-Мартуни-Гетап столкнулись автомобили марки “Мерседес Е-230” и “Инфинити QX-56 ”, вследствие чего водитель и двое пассажиров машины “Мерседес Е-230” с телесными повреждениями были доставлены в медцентр “Мартуни’. В связи с вышеупомянутыми инцидентами ведется следствие.