Մեղադրվում է 23 հաճարենի հատելու մեջ 01/05/2013 14:06 | Քրեական խրոնիկոն
Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Ռաֆիկ Մելքոնյանի նախագահությամբ, քննվում է Գևորգ Օթարյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործը, ով մեղադրվում է 24 հատ ծառ ապօրինի հատելու մեջ:
Ոստիկանությունում իրականացված նախաքննության արդյունքում նախաքննական մարմինը Գ.Օթարյանին մեղադրանք է առաջադրել 23 հատ հաճարենի և 1 հատ թխկենի տեսակի ծառեր ապօրինի հատելու համար: Նրա գործողությունների հետևանքով պետությանը պատճառված նյութական վնասը գնահատվել է 2.568.000 դրամ:
Գ.Օթարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասով: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը: Դատական նիստը տեղի կունենա հունվարի 11-ին:

В отношении злоумышленника, спилившего 24 дерева, возбуждено уголовное дело 01/05/2013   14:38  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Тавушской области под председательством судьи Рафика Мелконяна рассматривается уголовное дело, возбужденное в отношении Геворга Отаряна, который обвиняется в незаконной вырубке 24 деревьев.
В результате предварительного следствия, проведенного полицией, Г. Отаряну было предъявлено обвинение в незаконной вырубке 23 буковых деревьев и одного клена. Вследствие его действий размер причиненного государству материального ущерба составил 2.568.000 драмов.
Г. Отарян предъявлено обвинение по признакам преступления, предусмотренного ч.3 ст. 296 Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде. Судебное заседание состоится 11 января.