Թմրափաթեթներ՝ կնոջ բնակարանից 12/27/2012   11:31  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեկտեմբերի 26-ին, ժամը 16.30-ի սահմաններում, ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության ծառայողները, ապօրինի թմրամիջոցներ պահելու և իրացնելու կասկածանքով, Երևան քաղաքի Սասունցի Դավթի նրբանցքի և Կռիլովի փողոցի խաչմերուկից, «Սամանդ» մակնիշի տաքսի ավտոմեքենայով, բերման են ենթարկել 1961 թ. ծնված Լևոն Բ.-ին, որի մոտ խուզարկությամբ հայտնաբերվել է պոլիէթիլենային 2 տոպրակ՝ մարիխուանա թմրամիջոցին նմանվող դեղնականաչավուն զանգվածներով, ծխախոտի փայլաթիթեղի 2 փաթեթ՝ նմանատիպ զանգվածներով, ինչպես ծխախոտի գլանակ` նույնանման զանգվածի պարունակությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ոստիկանությունից, ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ Լևոն Բ.-ն նշված փաթեթները ձեռք է բերել Երևան քաղաքի բնակչուհի, 1955 թ. ծնված Վարդիթեր Ա.-ից, որը նույն օրը ոստիկանության ԿՀԴՊ ԳՎ ծառայողների պահանջով իր բնակարանից ներկայացրել է պոլիէթիլենային 7 տոպրակ՝ մարիխուանա թմրամիջոցի նմանվող դեղնականաչավուն զանգվածով` մոտ 59.5 գ ընդհանուր կշիռով:

В квартире жительницы столицы обнаружены пакеты с желто-зеленой массой 12/27/2012 12:16 | Криминальная хроника
26 декабря в районе 16.30 сотрудники Главного управления по борьбе с организованной преступностью по подозрению в незаконном хранении и обороте наркотических средств на перекрестке ул. Сасунци Давид и Крылова задержали Левона Б. 1961 года рождения и на такси марки “Саманд” подвергли приводу в отделение полиции, где во время обыска было обнаружено 2 полиэтиленовых пакета с желто-зеленой массой, похожей на марихуану, 2 пакета сигаретной фольги с аналогичной массой, а также папиросу с содержанием того же вещества.
Как сообщают в полиции РА, благодаря предпринятым оперативно-розыскным мероприятиям, удалось выяснить, что Левон Б. приобрел вышеупомянутые пакеты от жительницы г. Еревана Вардитер А. 1955 года рождения, которая в тот же день была доставлена в Главное управление по борьбе с организованной преступностью. По требованию сотрудников управления она показала 7 полиэтиленовых пакетов с желто-зеленой массой, похожей на марихуану, общим весом 59.5 г.