Վարչական դատարանում սահմանվել է շուրջօրյա հերթապահություն 12/27/2012 20:11 | Վարչական իրավունք
Ոչ աշխատանքային օրերի և ժամերի համար ՀՀ վարչական դատարանում սահմանվել է շուրջօրյա հերթապահություն: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ դատական դեպարտամենտի միջազգային համագործակցության և հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:
Այս որոշումն ընդունվել է՝ ելնելով 2013թ. փետրվարի 18-ին կայանալիք ՀՀ Նախագահի ընտրությունների ընթացքում ընտրական իրավունքի պաշտպանության վերաբերյալ գործերով դատարան դիմելու քաղաքացիների իրավունքի ապահովման անհրաժեշտությունից և հաշվի առնելով ընտրական վեճերով հայցադիմում ներկայացնելու և դրանց ընթացք տալու համար օրենսդրությամբ նախատեսված ժամկետները օրացուցային օրերով հաշվարկելու պահանջը:

Административный суд в праздники будет работать круглосуточно 12/27/2012   20:31  |  Административное право
В нерабочие дни и часы в Административном суде РА будет установлено круглосуточное дежурство. Об этом сообщили в службе международного сотрудничества и по связям с общественностью Судебного департамента Армении.
Это решение было принято, исходя из необходимости обеспечения права граждан для обращения в суд по делу о защите избирательного права в ходе предстоящих 18 февраля 2013г. президентских выборов и с учетом требования подсчета предусмотренных законодательством сроков по календарным дням для представления исковых заявлений, касающихся избирательных споров, которым будет дан ход.