Ավագ լեյտենանտը մեղադրվում է շարքայինին ծեծելու մեջ 12/26/2012 11:45 | Քրեական խրոնիկոն
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Սերգեյ Աղաբեկյանի նախագահությամբ, շարունակվում է Կամո Ղուկասյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործի դատաքննությունը, ով մեղադրվում է շարքայինին ծեծի ենթարկելու մեջ:
Ըստ նախաքննական մարմնի, Կ.Ղուկասյանը, լինելով N զորմասի զինծառայող, կոչումով ավագ լեյտենանտ, պարապմունքների ժամանակ ծեծի է ենթարկել շարքային Կարեն Գալստյանին: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրեսգրքի 375-րդ հոդվածի 1-ին մասով (իշխանազանցություն):
Գործը դատարան է ուղարկվել դեռեւս նոյեմբերի 13-ին, եւ, ինչպես տեղեկանում ենք «Դատալեքս» տեղեկատվական համակարգից, անցած ժամանակահատվածում դատական նիստ է նշանակվել երկու անգամ՝ առաջինը դեկտեմբերի 12-ին, իսկ երկրորդ նիստը նախատեսվում է, որ տեղի կունենա այսօր՝ ժամը 14-ին։

Старший лейтенант избил рядового 12/26/2012   12:05  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Сюникской области под председательством Сергея Агабекяна продолжается судебное разбирательство по уголовному делу, возбужденному в отношении Камо Гукасяна, который обвиняется в избиении рядового.
По данным органа предварительного следствия, К. Гукасян, будучи военнослужащим N-й воинской части, старшим лейтенантом по званию, во время занятий избил рядового Карена Галстяна. Ему предъявлено обвинение по ч.1 ст. 375 Уголовного кодекса РА.
Дело было направлено в суд еще 13 декабря. По сообщениям информационной системы “Даталекс”, за прошедший период суд дважды назначал судебное заседание: в первый раз 12 декабря, а второе заседание предполагается, что состоится сегодня в 14.00.