Ադրբեջանն արհեստական խոչընդոտներ է ստեղծում 12/26/2012 13:31 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են 2012թ. կատարված աշխատանքները և հստակեցվել է 2013թ. աշխատանքային ծրագիրը: Նիստը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են տարվա ընթացքում կատարած աշխատանքները և հանդես եկել առաջարկություններով: Նշվել է, որ հանձնաժողովի աշխատանքները որոշակի արդյունք են տվել 2012թ. ընթացքում: Աշխատանքներն ավելի արդյունավետ կլինեն, եթե Ադրբեջանը գործի միջազգային նորմերի շրջանակում և չստեղծի անհարկի խոչընդոտներ:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն իր ամփոփիչ խոսքում նշել է, որ 2013թ.-ին հանձնաժողովը էլ ավելի է խորացնելու համագործակցությունը միջազգային կառույցների հետ` Ադրբեջանում գտնվող մյուս հայ գերիների վերադարձը ևս ապահովելու համար:

С. Оганян: “Комиссия углубит сотрудничество с международными структурами” 12/26/2012   14:15  |  Лента новостей
Сегодня в Министерстве обороны Армении состоялось итоговое заседание Комиссии, занимающейся вопросами пленных, заложников и без вести пропавших, в ходе которого обсуждались работы, проделанные в 2012г. и была уточнена рабочая программа на 2013г. Заседание вел председатель Комиссии, министр обороны РА Сейран Оганян.
Как сообщают в управлении информации и по связям с общественностью МО РА, члены Комиссии представили проделанную в течение года работу и выступили с предложениями. Было отмечено, что проделанная Комиссией работа в 2012-ом году дала определенные плоды. Она будут более эффективной, если Азербайджан будет действовать в рамках международных норм и не станет искусственно чинить препятствия.
Подводя итоги, министр обороны Армении Сейран Оганян заявил, что Комиссия еще более углубит сотрудничество с международными структурами для освобождения армянских пленных, находящихся в Азербайджане.