ՊՆ-ն և ԵԱՀԿ-ն ստորագրեցին համագործակցության ծրագիր 12/25/2012   15:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի օժանդակությամբ պատրաստված «Զինվորական առաջնորդություն. զինվորական կոլեկտիվի արդյունավետ կառավարման հիմնախնդիրներ» ձեռնարկի և «Բարեվարքության ամրապնդումը և կոռուպցիայի նվազեցումը պաշտպանության ոլորտում» ժողովածուի թարգմանության շնորհանդեսը:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ներկայացուցիչները, ձեռնարկի համահեղինակները, ինչպես նաև ԵԱՀԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Ա. Կիրակոսյանը:
Շնորհանդեսից հետո ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Ա. Սորոկինը ստորագրել են ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև 2013թ. համագործակցության ծրագիրը:

Министерство обороны Армении и ОБСЕ подписали программу сотрудничества на 2013г. 12/25/2012 16:35 | Лента новостей
Сегодня в административном комплексе Минобороны состоялась презентация пособия “Военное руководство. Проблемы эффективного управления военного коллектива” и армянского перевода книги “Укрепление добропорядочности и снижение уровня коррупции в сфере обороны”.
Как сообщают в Управлении информации и по связям с общественностью Минобороны РА в мероприятии приняли участие Минобороны РА, высокопоставленные должностные лица ВС и Генерального штаба ВС, представители ереванского офиса ОБСЕ, соавторы пособия, а также постоянный представитель Армении в ОБСЕ, посол А. Киракосян.
После презентации министр обороны РА Сейран Оганян и руководитель ереванского офиса ОБСЕ, посол А. Сорокин подписали программу сотрудничества на 2013г. между Министерством обороны РА и ереванским офисом ОБСЕ.