Լեռնային շրջաններում կլինի բուք, ճանապարհներին` մերկասառույց 12/24/2012 23:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 25-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, ցերեկը Սյունիքում և Վայոց ձորում սպասվում են տեղումներ: 26-29-ը հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկացմամբ, քամին` հյուսիս-արևմտյան 5-10 մ/վրկ, 25-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վրկ, լեռնային շրջաններում և լեռնանցքներում կդիտվի բուք, ճանապարհներին` մերկասառույց, առանձին հատվածներում` մառախուղ:
Օդի ջերմաստիճանը 25-26-ը գիշերը կնվազի 10-15, ցերեկը` 5-6 աստիճանով, 28-29-ին`գիշերը կբարձրանա 8-10, ցերեկը` 4-5 աստիճանով:

Метель и гололед ожидаются в горных районах Армении 12/25/2012 00:55 | Лента новостей
В ночь на 25 декабря в большей части районов Армении, а также днем в Сюнике и Вайоц- Дзоре ожидаются осадки. 26-29 декабря на всей территории республики будет наблюдаться погода без осадков.
По сообщениям МЧС Армении, в северных районах сила ветра будет достигать до 5-10м/сек. Уже сегодня, 25 декабря в отдельных местностях возможно усиление ветра до 15-20 м/сек, в горных районах и перевалах будет метель, на дорогах гололедица. Некоторые области накроет туман.
Температура воздуха 25-26 декабря ночью опустится на 10-15, а днем на 5-6 градусов, а уже 28-29 числа столбик термометра уверенно поползет вверх на 8-10 градусов, а днем – на 4-5.