Սուրեն Սուրենյանցի գործով դատական նիստը հետաձգվեց 12/24/2012   13:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի դատարանում, Արմեն Խաչատրյանի նախագահությամբ, այսօր ևս հետաձգվեց Սուրեն Սուրենյանցի գործով դատական նիստը: Վերջինիս պաշտպան Կարապետ Գալստյանը միջնորդեց մեկ շաբաթ ժամանակ տրամադրել գործի նյութերին ծանոթանալու համար:
Դատարանը բավարարեց միջնորդությունը և դատական նիստը հետաձգեց մինչև հունվարի 8-ը: Նախորդ դատական նիստը ևս հետաձգվել էր ամբաստանյալի չներկայանալու պատճառով:
Ս. Սուրենյանցը «Pastinfo.am»-ի հետ զրույցում նշել էր, որ չի վիճարկում, որ վերցրել է գումարը: Նրա համոզմամբ՝ գործի մեջ քրեական էլեմենտներ չկան և քանի որ իր կարծիքով ոստիկանության Արաբկիր բաժնի քննիչը ոչ իրավաչափ է գործել, Սուրենյանցը ցանկացել է, որ գործում ներգրավվի փաստաբան իր իրավունքներն առավելագույնս պաշտպանելու համար:

Судебное заседание по делу Сурена Суренянца снова отложили 12/24/2012   13:52  |  Лента новостей
В суде административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун под председательством судьи Армена Хачатряна, судебное заседание по делу Сурена Суренянца вновь было отложено. Адвокат последнего Карапет Галстян ходатайствовал предоставить неделю для ознакомления с материалами дела.
Суд удовлетворил ходатайство стороны защиты, и судебное заседание было отложено до 8 января. Предыдущее заседание также не состоялось ввиду отсутствия подсудимого.
В беседе с корреспондентом «Pastinfo.am» С. Суренянц отметил, что не отрицает, что брал сумму. По его убеждению, в деле нет криминальной составляющей и поскольку, по его мнению, действия следователя отделения полиции Арабкира были неправомерными, С.Суренянц пожелал, чтобы в деле участвовал бы адвокат, дабы обеспечить максимальную защиту его прав.