Արծրուն Հովհաննիսյան. «12 զոհ, 27 վիրավոր հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով» 12/24/2012 19:10 | ԼՐԱՀՈՍ
2012 թվականի ընթացքում Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման 16100 դեպք է արձանագրվել, որից 14250 ԼՂՀ-ի ուղղությամբ, ինչին հայկական կողմը պատասխանել է 9-10 անգամ քիչ, սակայն հակառակորդի կորուստներն անհամեմատ ավելի շատ են եղել»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ հրադադարի խախտման հետևանքով եղել են 12 զոհ և 27 վիրավոր, որոնցից 3 եղել են քաղաքացիական անձինք:
Ինչ վերաբերում է բանակում կատարված հանցագործություններին՝ սպանություններին և ինքնասպանություններին, Արծրուն Հովհաննիսյանը նշել է, որ «Պաշտպանության նախարարի դիրքորոշումն այդ հարցում առավել հստակ է, եթե կատարվել է օրենքի ցանկացած խախտում միանշանակ կլինի նաև համապատասխան պատիժ»:
«Pastinfo.am»-ի թղթակցի այն հարցին այս տարի բանակում ինքնասպանությունների աճ գրանցվել է, թե ոչ, Արծրուն Հովհաննիսյանը պատասխանեց, որ «2013թ. հունվարին կամփոփվի տարին, այդ ժամանակ էլ պարզ կլինի ինքնասպանությունների աճ գրանցվել է թե ոչ»:

Арцрун Ованнисян: "12 жертв, 27 раненых вследствие нарушения режима перемирия" 12/24/2012   20:16  |  Лента новостей
В течение 2012г. было зафиксировано 16100 случаев нарушения режима прекращения огня, 14 250 выстрелов из которых были произведены в направлении НКР. Армянская сторона произвела в 9-10 раз меньше ответных выстрелов, однако, потери противника несравненно более велики,- сегодня на встрече с журналистами заявил пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян, добавив, что вследствие нарушения режима перемирия зафиксировано 12 жертв и 27 раненых, трое из которых были гражданскими лицами.
Что же касается, преступлений, самоубийств, совершаемых в армии, Арцрун Ованнисян отметил, что позиция министра обороны по данному вопросу более чем конкретна: любое нарушение закона будет караться соразмерным наказанием.
На вопрос корреспондента «Pastinfo.am» о том, что в этом году зафиксирован рост случаев суицида или наоборот, пресс-секретарь ответил, что станет ясно после подведения итогов года в январе.