Մարիխուանա` քսուքի տուփի մեջ 12/22/2012   20:31  |  Քրեական խրոնիկոն
Թմրամիջոցների սիրահարները, ինչպես նաև դրանց անօրինական առևտրով զբաղվողները հնարավոր բոլոր միջոցներն օգտագործում են արտերկրից դրանք այստեղ հասցնելու կամ Հայաստանից առաքելու համար: Բնականաբար, առանց երկրորդ հանցանքը կատարելու` մաքսանենգության, դա հնարավոր չէ կատարել:
Երևանի նախկին բնակիչ, 1991 թ. ծնված Մարգար Ահարոնյանը, հանդիսանալով ԱՄՆ քաղաքացի, ըստ մեղադրական եզրակացության, 2012թ. հուլիսի 20-ին` ժամը 12:00-ի սահմաններում «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ում բեռնափոխադրումներ իրականացնող «Կարգո Ջեթ Լայն» ՍՊԸ-ի միջոցով ԱՄՆ-ից, իր ընկեր Երամ Արշակյանից մաքսանենգությամբ  ստացել է զգալի չափերի մարիխուանա տեսակի թմրամիջոց:
Մարիխուանան մաքսային պահեստում ծանրոցի զննությամբ բացահայտել են ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի և կրկնակի մաքսային հսկողության վարչության «Զվարթնոց» բաժնի աշխատակիցները: Թմրամիջոցը հայտնաբերվել է «BURTS BESS» ֆիրմայի մաշկի խնամքի քսուքի տուփի միջից, պոլիէթիլենային փաթեթի մեջ փաթեթավորված վիճակում:
Մ. Ահարոնյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 215-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 268-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը: Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանը (նախագահող դատավոր` Արտակ Զախարյան) վերոնշյալ քրեական գործով դատական քննություն է նշանակել 2013 թ. հունվարի 15-ին:
12:33 19/12/2012  |  Քրեական խրոնիկոնԱպօրինի զենք-զինամթերքի պահեստ` առանձնատանը
15:42 17/12/2012  |  Քրեական խրոնիկոնԿանխվել է առանց ակցիզային դրոշմանիշների ավելի քան 1000 շիշ կոնյակի, նաև «Գլորիա» տեսակի 450 տուփ սիգարետի վաճառքը
14:19 13/12/2012  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեղծվում են հարկ վճարողների սպասարկման կետեր
17:52 12/11/2012  |  Քրեական խրոնիկոնՊետբյուջե է գանձվել շուրջ 383մլն դրամ
17:33 12/11/2012  |  ԼՐԱՀՈՍԲացահայտվել է չլիցենզավորված գործունեություն
12:29 29/10/2012  |  Վարչական իրավունքՀարկային վարչարարության ոլորտում Հայաստանը բարելավել է իր վարկանիշը
15:38 18/10/2012  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳագիկ Խաչատրյան. «Ուզում ենք, որ փոքր և միջին բիզնեսի վրա ճնշում չլինի»
18:25 16/10/2012  |  ԼՐԱՀՈՍԱննախադեպ մրցույթ միանգամից 71 թափուր աշխատատեղերի համար
18:07 16/10/2012  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀայաստանը և Ուզբեկստանը բացառում են կրկնակի հարկումը
19:03 01/10/2012  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ. «Ցանկացած միջնորդություն հարկային մարմիններին ես դիտելու եմ միջամտություն նրանց աշխատանքին»

В Армению пытались пронести марихуану, спрятав ее в баночке для крема 12/22/2012   21:37  |  Криминальная хроника
Любители наркоты, так же, как и наркоторговцы используют все средства, чтобы доставить их сюда из-за бугра, либо же экспортировать их. Естественно, обойдя другое преступление, как то: контрабанда, сделать это практически невозможно.
Бывший житель г. Еревана Маркар Агаронян 1991 года рождения, будучи гражданином США, согласно обвинительному заключению, 20 июля 2012г. в районе 12.00 в ЗАО”Армянские международные аэропорты” посредством компании ООО “Карго Зет лайн”, осуществляющей грузоперевозки, получил контрабандным путем из США от своего друга Ерама Аршакяна крупную партию марихуаны.
Наркотическое средство обнаружили в ходе таможенного досмотра сотрудники Управления по борьбе с контрабандой Государственного комитета доходов при Правительстве РА и работники Управления таможенного контроля аэропорта “Звартноц” . Наркотик был найден в баночке для крема по уходу за кожей фирмы “Burts Bess” в полиэтиленовом пакете.
М. Агароняну предъявлено обвинение по признакам преступления, предусмотренного части 2, ст. 215 и ч.1 ст.268 Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Судебное заседание по вышеупомянутому делу в суде общей юрисдикции административных районов Малатия-Себастия назначено на 15 января 2013г.