Մեղադրվում են պաշտոնեական դիրքի չարաշահելու և ուրիշի գույքը հափշտակելու մեջ 12/21/2012 15:44 | Քրեական խրոնիկոն
Արարատի և Վայոց Ձորի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Գագիկ Սարգսյանի նախագահությամբ շարունակվում է Արման Այվազյանի և Ռուբեն Սարգսյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործի դատաքննությունը:
Արման Այվազյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա աշխատելով ՀՀ Ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության Արտաշատի անձնագրային բաժանմունքի պետ, պաշտոնեական դիրքը ծառայության շահերին հակառակ օգտագործելով, չի կատարել ծառայողական պարտականություններն, անձնական այլ շահագրգռվածությունից ելնելով, որն էական վնաս է պատճառել անձանց, հասարակության և պետության իրավունքներին և օրինական շահերին:
Ռուբեն Սարգսյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա աշխատելով ՀՀ Ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության Արտաշատի անձնագրային բաժանմունքի պայմանագրային աշխատակից, խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով կաշառք ստանալու պատրվակով կատարել է ուրիշի գույքի հափշտակություն:
Արման Այվազյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով, իսկ Ռուբեն Սարգսյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով: Նրանց նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Обвиняется в злоупотреблении должностными полномочиями и хищении чужого имущества 12/21/2012   15:44  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Араратской и Вайоц-Дзорской областей под председательством судьи Гагика Саргсяна продолжается судебное разбирательство по уголовному делу, возбужденному в отношении Армана Айвазяна и Рубена Саргсяна.
Арман Айвазян обвиняется в том, что он, будучи начальником Арташатского паспортного отделения паспортно-визового управления полиции РА злоупотребил своим должностным положением вопреки интересам службы и, исходя из личных интересов, вследствие чего лицам, обществу, государству был причинен существенный ущерб.
Рубену Саргсяну предъявлено обвинение по факту хищения чужого имущества и злоупотребления доверием в период его работы в Арташатском паспортном отделении паспортно-визового управления полиции РА в качестве контрактного работника.
Арман Айвазян предъявлено обвинение в соответствии с ч.1 ст.308 Уголовного кодекса РА, а Рубену Саргсян обвиняется по п.5 ч.2 ст.178 УК РА. В отношении них избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.