Կոլեգիայի նիստ գլխավոր դատախազությունում 12/21/2012   16:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
2012 թվականի դեկտեմբերի 21-ին տեղի է ունեցել ՀՀ դատախազության կոլեգիայի նիստ, որը վարել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանը: Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ գլխավոր դատախազությունից, կոլեգիայի օրակարգում ընդգրկվել և քննարկվել են.
• 2011թ. և 2012թ. առաջին կիսամյակի ընթացքում ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության կենտրոնական մարմնում գործող տեղաբաշխման հանձնաժողովի կողմից պատիժը կատարելու համար ուղղիչ հիմնարկի տեսակը որոշելու և փոխելու, ինչպես նաև տեխնիկատնտեսական սպասարկման աշխատանքներ կատարելու համար փակ տեսակի ուղղիչ հիմնարկ ուղարկելու կամ կալանավորվածներին պահելու վայրում թողնելու գործընթացի օրինականության,
• «Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին» ՀՀ Ազգային ժողովի` 26.05.2011թ. թիվ ԱԺՈ-277-Ն որոշման կիրառման ընթացքում ծագած խնդրահարույց որոշումների կապակցությամբ իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքների,
• 2012թ. գարնանային զորակոչի արդյունքները, զորակոչի կազմակերպման և անցկացման ընթացքում թույլ տրված խախտումների առթիվ ձեռնարկված դատախազական գործունեության և 2012թ. թույլ տրված խախտումների առթիվ ձեռնարկված դատախազական ներգործության արդյունքների,

Состоялось заседание коллегии Генпрокуратуры РА 12/21/2012   17:21  |  Лента новостей
21 декабря 2012г. состоялось заседание коллегии Генпрокуратуры РА, которое вел генпрокурор Армении Агван Овсепян. Обсуждались включенные в повестку заседания нижеследующие вопросы:
• В течение первой половины 2011г. и 2012г. законность деятельности Комиссии по распределению, действующей в Центральном органе уголовно-исполнительной службы Минюста РА, для приведения наказания в исполнение и определения типа исправительного учреждения и его изменения, а также для осуществления работ по технико-экономическому обслуживанию и отправке в исправительное учреждение закрытого типа, либо же оставлению заключенных в местах их содержания.
• Результаты проведенных исследований в связи со спорными решениями, возникшими в ходе применения постановления НС от 26.05.2011г NԱԺՈ-277-Н об объявлении амнистии по случаю 20-летия провозглашения независимости Республики Армения.
• Результаты весеннего призыва 2012г., результаты прокурорской деятельности по поводу допущенных нарушений при организации и проведении призыва и результаты прокурорского вмешательства, предпринятого в связи с допущенными нарушениями.