Իր կամքից անկախ չի դարձել եղբայրասպան 12/21/2012   13:33  |  Քրեական խրոնիկոն
Չնայած ՀՀ ոստիկանության ձեռնարկած միջոցառումներին, մեր երկրի շատ բնակիչների մոտ դեռ կա ապօրինի ձեռք բերված զենք-զինամթերքի մեծ քանակություն: Դրանք որքան էլ «քնած» մնան, սովորաբար ուշ թե շուտ գործածվում են ըստ իրենց նպատակային նշանակության` կրակելու համար, ինչպես մայրաքաղաքի բնակիչներից մեկի «ԱԿ» տեսակի ինքնաձիգը:
Երևանի Նոր Նորքի 5-րդ զանգվածի Միկոյան փողոցի թիվ 17 շենքի 35-րդ բնակարանի բնակիչ, 1978 թ. ծնված Գրիգոր Մանուկյանին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104 և 235-րդ հոդվածների 1-ին մասերով մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա 2011թ. դեկտեմբերի 28-ին, ժամը 09:00-ի սահմաններում Նոր Նորքի 5-րդ զանգվածի Միկոյան փողոցի 4-րդ շենքի 18 բնակարանում, գործով չպարզված հանգամանքներում, իր կողմից ապօրինի ձեռք բերած հրազեն հանդիսացող «ԱԿ» տեսակի 7,62մմ տրամաչափի ինքնաձիգից սպանելու դիտավորությամբ կրակահերթ է արձակել եղբոր` Գագիկ Մանուկյանի ուղղությամբ: Սակայն, ըստ մեղադրական եզրակացության, իր կամքից անկախ հանգամանքներից ելնելով, նա չի կարողացել հանցագործությունն ավարտին հասցնել:
Գ. Մանուկյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված է կալանավորումը: Տվյալ քրեական գործով դատավարությունն այժմ ընթանում է Երևանի Ավան և Նոր-Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ:

Житель г.Еревана Г. Манукян не по своей воле не стал братоубийцей 12/21/2012   14:38  |  Криминальная хроника
Несмотря на предпринятые полицией меры,  многие еще жители нашей страны являются обладателями незаконно приобретенных оружия и боеприпасов. Но, как известно, “если в первом акте на стене висит ружье, то в последнем оно обязательно выстрелит". Аналогичная ситуация произошла и с автоматом марки “АК”, принадлежащем одному из столичных жителей.
Григор Манукян 1978 года рождения, проживающий по адресу г. Ереван ул.Микояна 17 кв. 35, обвиняется в соответствии с ч.1 ст. 34-104 и ч.1 ст.235 Уголовного кодекса РА в том, что он 28 декабря 2011г. в районе 09.00 в кв.18 по ул. Микояна 4 района Нор Норк 5-й массив при невыясненных обстоятельствах из незаконно приобретенного им автомата “АК” калибра 7.62 мм произвел выстрелы в направлении своего брата с целью предумышленного убийства. Однако, согласно обвинительному заключению, исходя из обстоятельств, не зависящих от его воли, он не смог довести преступление до своего завершения.
В отношении Г. Манукяна избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Судебное разбирательство по данному делу ведется в суде общей юрисдикции административных районов Аван и Нор Норк под председательством судьи Давида Арутюняна.