Մեղադրվում են «Արիստոն» և «Սկյուռել» տեսակի կաթսաներ գողանալու մեջ 12/20/2012   17:29  |  Քրեական խրոնիկոն
Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Մարտին Սարոյանի նախագահությամբ, շարունակվում է Հակոբ Ասլանյանի և Վ. Շահինյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործով դատաքննությունը, ովքեր մեղադրվում են կաթսաներ գողանալու մեջ:
Հակոբ Ասլանյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ 2011թ նոյեմբերին Վ. Շահինյանի հետ տարբեր քաղաքացիների տներից կատարել են «Արիստոն» և «Սկյուռել» տեսակի կաթսաների գողություն:
Հակոբ Ասլանյանը և Վ. Շահինյանը մեղադրվում են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1.1 կետով: Նրանց նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:

Обвиняются в краже газовых колонок “Аристон” и “Скьюрел” 12/20/2012   19:32  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Ширакской области под председательством судьи Мартина Сарояна продолжается судебное разбирательство по уголовному делу, возбужденному в отношении Акопа Асланяна и В. Шаиняна по факту кражи.
Акоп Асланян обвиняется в том, что в ноябре 2011г. вместе с В. Шаиняном совершил кражу газовых колонок “Аристон” и “Скьюрел” из разных квартир.
Акоп Асланян и В. Шаиняну предъявлено обвинение по п.1.1 ч.3 ст.177 Уголовного кодекса РА. В отношении них избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Следующее судебное заседание состоится 25 декабря.
18:08 20/12/2012  |  Криминальная хроникаЖенщина, выдавая себя за госслужащую, пыталась заработать на призывниках
17:30 18/12/2012  |  Криминальная хроникаНошение пистолета за поясом обернулось серьезными последствиями