Նոտարի գործունեությունը մեկ ամսով կասեցվել է 12/20/2012 17:21 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանի հրամանով Արաբկիր նոտարական տարածքի նոտար Սուսաննա Դանիելյանի նկատմամբ կիրառվել է գործունեության կասեցում՝ մինչև վեց ամիս ժամանակով կարգապահական տույժը, և նրա աշխատանքային գործունեությունը կասեցվել է մեկ ամիս ժամանակով՝ 2012 թվականի դեկտեմբերի 18-ից 2013 թվականի հունվարի 18-ը ներառյալ։ Այդ մասին «Pastinfo.am»-ին տեղեկացրին ՀՀ արդարադատության նախարարությունից:
Նախարարի այս հրամանի համար հիմք են հանդիսացել ՀՀ արդարադատության նախարարի 2012 թվականի դեկտեմբերի 14-ի «Արաբկիր նոտարական տարածքի նոտար Սուսաննա Դանիելյանի նկատմամբ կարգապահական վարույթ հարուցելու մասին» N 260-Ա հրամանի համաձայն Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության աշխատակազմի օրինականության վերահսկողության տեսչության կողմից կատարված ուսումնասիրության արդյունքներով ներկայացված եզրակացությունը:

Деятельность нотариуса приостановлена на месяц 12/20/2012 19:00 | Актуальная тема
По приказу министра юстиции РА Грайра Товмасяна, в отношении нотариуса Арабкирского нотариального округа Сусанны Даниэлян применено приостановление деятельности: дисциплинарный штраф сроком на 6 месяцев и отстранение от работы сроком на 1 месяц - с 18 декабря 2012г. по 18 января 2013г.Об этом «Pastinfo.am» сообщили В Министерстве юстиции.
Основанием для подобного приказа министра стало заключение по результатам исследования, проведенного Инспекцией по контролю законности Министерства юстиции РА. Согласно приказу N 260-А, было возбуждено дисциплинарное производство в отношении нотариуса Арабкирского нотариального округа Сусанны Даниэлян.