24 712,0 մլն՝ առանց ԱԱՀ-ի 12/19/2012   15:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը որոշել է համաձայնություն տալ «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերության 2013-2015 թթ. ներդրումային ծրագրին` 24 712,0 մլն դրամ ծավալով` առանց ավելացված արժեքի հարկի, որից 2013 թվականին՝ 8 038,9 մլն դրամ:
Հանձնաժողովից հայտնում են, թե ներդրումային ծրագիրն ուղղված է հոսանքազրկումների միջին տևողության և հաճախականության ցուցանիշների պահպանմանը, անվտանգության ապահովմանը, մաշված սարքավորումների փոխարինմանը, թույլատրելի սահմաններից էլեկտրաէներգիայի լարման շեղման դեպքերի կրճատմանը, նոր սպառողների միացմանը, առևտրային հաշվառման համակարգի բարելավմանը, ինչպես նաև այլ աշխատանքների իրականացմանը:

24 712,0 млн. без НДС 12/19/2012 16:27 | Лента новостей
Комиссия по регулированию общественных услуг решила одобрить инвестиционную программу 2013-2015гг. ЗАО “Армянские электросети”в объеме 24 712,0 млн. без налога на добавленную стоимость, из которых 8 038,9 млн. драмов вложений предпологается сделать в 2013г.
В Комиссии сообщают, что инвестиционная программа направлена на сохранение показателей длительности и частоты обесточивания, замену изношенных устройств и приборов, сокращение случаев перепада напряжения электричества, вовлечение новых потребителей, улучшение системы коммерческого учета, а также осуществление работ.