Կուզեր «գիտությամբ» չալել 12/18/2012 19:53 | Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչությունում ստացված օպերատիվ տվյալների հիման վրա կատարված ծառայողական քննությամբ պարզվել է, որ ոստիկանության զորքերի հասարակական կարգի պահպանության գնդի 2-րդ գումարտակի 3-րդ վաշտի 2-րդ դասակի հրամանատար, ավագ լեյտենանտ Հովհաննես Գրիգորյանը ձեռք է բերել Չարենցավանի «Գրիգոր Մագիստրոս» համալսարանը 2000 թ. ավարտելու վերաբերյալ կեղծ դիպլոմ, որը 2009 թ. ներկայացրել է ՀՀ ՈԶ թիվ 1032 զորմաս:
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ ծառայողական քննության նյութերն ուղարկվել են ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայություն:

Хотел на “научный лад” играть да доигрался 12/18/2012   23:38  |  Криминальная хроника
В Управлении внутренней безопасности полиции в ходе служебного расследования, проведенного на основании полученных оперативных данных, выяснилось, что командир 2-го взвода 3-ей роты 2-го батальона полицейского полка по охране общественного порядка старший лейтенант Ованес Григорян приобрел липовый диплом об окончании в 2000г. университета “Григор Магистрос” г. Чаренцавана, который представил в военную часть N1032 внутренних войск полиции РА.
В полиции сообщают, что материалы служебного расследования направлены в Следственный отдел Минобороны РА.